امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143203
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 19
غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص گزارش رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر برداشت 1.2 میلیارد دلار ...

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص گزارش رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر برداشت 1.2 میلیارد دلار از منابع بانک مرکزی و پرداخت آن به دولت اظهار داشت: اینکه گفته شد تخلفی در رابطه با 1.2 میلیارد دلار وجود داشته، دیوان محاسبات و کمیسیون برنامه و بودجه اعتقادی به تخلف در این باره ندارند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه در بحث 1.2 میلیارد دلار هیچ تخلفی وجود ندارد، گفت: دولت نفت فروخته و براساس مصوبه ستاد تدابیر ویژه، ریال آن را گرفته و مصرف شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا درآمد ارزی ناشی از فروش نفت وصول شده است؟ بیان داشت: اگر پول نفت وصول شده بود و به حساب‌های بانک مرکزی واریز می‌شد و نیازی به مصوبه ستاد تدابیر ویژه نداشت، اکنون پول پرداخت شده اما بلوکه است. در این حالت، ستاد می‌تواند حکم بدهد تا از محل آن پول، ریال آن را بانک مرکزی به دولت بدهد.

کاتب در پاسخ به این سؤال که آیا طبق قانون نباید ارز این درآمد در بازار تبدیل به ریال شود، تصریح کرد: اگر شرایط تحریم نباشد و پول به داخل بازگردد، باید در بازار تبدیل به ریال شود، اما در شرایط تحریم، مجلس به ستاد تدابیر ویژه اجازه داده که طبق ماده 193 قانون بودجه می‌تواند مصوبه بگذراند و در شرایط تحریم، این کار انجام شود.

وی با بیان اینکه سهم صندوق توسعه و وزارت نفت در این موضوع پرداخت شده است، گفت: سهم صندوق توسعه ملی در پایان سال و محاسبات سال محاسبه می‌شود و دولت اجازه دارد تا چهار ماه بعد از پایان سال این سهم را واریز کند.

این نماینده مجلس افزود: بحث ارز 1.2 میلیارد دلاری که ریال آن از سوی بانک مرکزی به دولت پرداخت شده مربوط به سه ماهه اخیر است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها