امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143207
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز در سنای آمریکا جلسه استماعی با حضور مقامات ارشد سابق آمریکایی برگزار شد ولی با ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امروز در سنای آمریکا جلسه استماعی با حضور مقامات ارشد سابق آمریکایی برگزار شد ولی با اعتراض طرفداران صلح به هنری کسینجر و عکس‌العمل شدید سناتور رابرت مک‌کین، فضای جلسه متشنج شد.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این جلسه استماع، کیسینجر و «مادلین آلبرایت» وزرای خارجه پیشین آمریکا برای ارائه تجربیات خود به نمایندگان سنا، در حال سخنرانی بودند که به محض رسیدن نوبت به کیسینجر، گروهی از طرفداران صلح که با نام «کد صورتی» شناخته می‌شوند، در جایگاه میهمانان به کیسینجر نزدیک شدند و با فریاد وی را «جنایتکار جنگی» خواندند و خواستار بازداشت وی بر مبنای همین اتهام شدند.

معترضان پس از اعتراضی حدوداً یک دقیقه‌ای، آرام بر روی صندلی‌ها نشستند و سخنان مک‌کین در انتقاد از «برخورد قدرناشناسانه با مردی که به آمریکا خدمت کرده» شروع شد.در این هنگام یکی از معترضان مجدداً از جا برخاست و به سخنان مک‌کین اعتراض کرد ولی مک‌کین مانند کیسینجر آرام نبود و به او گفت: «یا خفه شو یا دستگیرت می‌کنند؛ گم شو بیرون تفاله!»

سناتور مک‌کین کهنه‌سرباز است؛ وی در جنگ ویتنام فرمانده ناوگان جنگی آمریکا در ویتنام بود. وی همچنین روابط شخصی نزدیکی با کیسینجر دارد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها