امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143208
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، عباس غزالی امسال با فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» قدم در راه جشنواره سی و سوم  فیلم فجر ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، عباس غزالی امسال با فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» قدم در راه جشنواره سی و سوم  فیلم فجر گذاشته، جشنواره ای که با همه حواشی که برای حضور نداشتن تعدادی از فیلم‌ ها در آن  به وجود آمد، نوید معرفی استعدادهای جوانی را برای سال های آینده به سینمای ایران می دهد، عباس غزالی بازیگر توانمندی است که به دلیل گزیده کار بودنش او را امسال برای اولین بار بعد از حضور در سریال های تلویزیونی قرار است در سینما ببینیم.
* برای رسیدن به نقشی که در «اعترافات ذهن خطرناک من» بازی کرده اید چقدر وقت گذاشتید تا به شخصیت مورد نظر کارگردان نزدیک شوید؟

غزالی:هر چقدر برای رسیدن به نقش زمان بیشتری صرف شود بازیگر بهتر می‌تواند ابعاد نقش را درک کند و راحت تر به عمق شخصیتی که قرار است بازی کند دست می یابد و در نتیجه پیچیدگی های نقش را بهتر به تصویر می کشد.اگر بخواهم یک مثال بیاورم باید بگویم مدت زمان تصویربرداری سریال «وضعیت سفید» دو سال به طول انجامید و در روزهای آخر تصویربرداری ابعادی از شخصیت بهروز در ذهن من نقش می بست که روزهای اول فیلمیرداری به آنها فکر نکرده بودم.

اما در مورد «اعترافات ذهن خطرناک من» خدا را شکر می کنم که با کارگردانی همکاری داشتم که خودش بازیگر است و برای همین اشراف کاملی بر بازیگری دارد. گروه بازیگران «اعترافات ذهن خطرناک من» نزدیک به دو ماه فقط فیلمنامه را دورخوانی می کردیم تا به لحن مورد نیاز شخصیت هایی که به ما سپرده شده برسیم. در این مدت زمان من تلاش کردم تا ذهنیت خودم را به تفکرات کارگردان نزدیک کنم و رنگ آمیزی مورد نظر او را برای شخصیتی که بازی کردم پیدا کنم.بخشی عمده ای از رسیدن به یک نقش در درون بازیگ اتفاق می افتد و بخش دیگری از آن بستگی به نوع گریم و لباس بازیگر دارد.

* برای نزدیک شدن به شخصیتی که در «اعترافات ذهن خطرناک من» بازی کردید به مانند سریال «وضعیت سفید» به سراغ تیپ سازی رفتید؟

غزالی:در مورد نقشی که در سریال «وضعیت سفید» بازی می‌کردم باید بگویم نه کاملا تیپ بود و نه کاملا شخصیت، ترکیبی از هر دو بود که با توجه به خواسته های نقش سعی کردم نقش بهروز را به آدمی نردیک کنم که عاشق هنرپیشه های فیلم های قدیمی است تا حدی که صدایش را هم شبیه به آن‌ها کرده. اما شخصیتی که در «اعترافات ذهن خطرناک من» بازی کرده ام یک شخصیت است که اصلا به تیپ شدن نزدیک نمی‌شود چون در این نقش لزومی به تیپ سازی وجود ندارد.

* بازی کردن در نقش آدم‌های خاکستری چه سختی‌هایی دارد؟

غزالی:شخصیت‌های خاکستری از یک نظر لذت بخش هستند زیرا اگر درست به آن‌ها پرداخته شود و بازیگر آن‌ها را به خوبی ایفا کند باور پذیر می‌شوند و تماشاگر می‌تواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند از این جهت برای من این گونه نقش ها جذاب و لذت بخش هستند اما در نقطه مقابل مسئله‌ای وجود دارد و آن هم این است که چون شخصیت های خاکستری هم مثبت و هم منفی هستند و مرزی بین خوبی و بدی را جلو می‌برند  بسیار به توانایی بازیگر بستگی دارد که بتواند این مرز را حفظ کند.

* چه آینده‌ای را در اکران برای «اعترافات ذهن خطرناک من» پیش بینی می‌کنید؟

غزالی: فکر می‌کنم اکران در چند سال گذشته به هیچ چیز بستگی ندارد و نمی‌توان پیش بینی کرد که برای فیلم‌ها در اکران چه اتفاقی قرار است بیفتد. دیگر مثل چند سال گذشته نیست که مردم به خاطر بازیگران به سینما بروند و فیلم ببینند، دیگر حضور سوپراستارها در فیلم نمی تواند تضمین فروش یک فیلم باشد فیلمی که از نظر فیلمنامه و کارگردانی درست چیده شده باشد و بازیگرانی که در آن حضور دارند بازیگران با استعدادی باشند که امتحانشان را پس داده باشند می تواند در اکران امیدوار به فروش گیشه باشد و در کنار همه این ها تبلیغات هم عامل مهمی در کشاندن مخاطب به سالن سینما است. اما در مورد «اعترافات ذهن خطرناک من» با اینکه به طور قطع در صف طولانی اکران قرار خواهد گرفت با این حال در زمان اکران به نظرم فروش معقولی خواهد داشت چون قصه جذابی دارد.

* بازی کردن در سریال چه تفاوت هایی با بازیگری برای سینما دارد؟

غزالی: من یاد گرفته ام که چه در سینما باشم و چه در تلویزیون و یا تئاتر تمام تلاشم را بکنم که نقشم را درست بازی کنم و برای کاری که انجام می دهم کم نگذارم اما یکحقیقت وجود دارد و آن این است که مدیوم هر کدام از این ها با هم متفاوت است، در تئاتر بازیگر در لانگ شات است برای همین به طور قطع بازیش باید متفاوت باشد نسبت به زمانی که در سینما از او یک کلوز آپ گرفته می شود و همه جزییات بازی اش به چشم می آید پس لازم است که در هر کدام از این مدیوم ها تکنیک بازی را تغییر دهد و توجه به همین ریزه کاری ها است که بازی بازیگر را متفاوت می کند. 

* در «اعترافات ذهن خطرناک من» با کدام یک از بازیگران در هنگام بازی احساس راحتی بیشتری داشتید؟

غزالی: در این فیلم با سیامک صفری و نگار جواهریان همبازی بودم که با هر دو بازیگر بسیار ارتباط خوبی داشتم اصولا تلاش می کنم که با هر بازیگر و در هر شرایطی خودم را وقف دهد و راحت باشم و سعی می کنم آنچه کارگردان از من خواسته را انجام دهم.نکته ای که وجود دارد این است که در بازیگری هر چقدر کارت را درست انجام دهی بازیگر مقابلت بهتر دیده می شود و راحت تر می تواند بازی کندو به طور قطع مجموعه بازیگران این فیلم با هوشمندی هومن سیدی به درستی کنار هم چیده شده اند.اما می توانم بگویم یکی از بهترین بازیگرانی که تا کنون مقابلم بازی کرده نگار جواهریان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها