امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143212
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علیرضا رشیدیان در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علیرضا رشیدیان در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 اظهار داشت: شورای مشهد 2017 در سطح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده و نخستین جلسه آن هم در تهران و با حضور وزیر ارشاد برگزار شد که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دومین جلسه این شورا در مشهد تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: در معاونت سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی هم کمیته مشهد 2017 در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم و اجرایی‌شدن پروژه‌های پیش‌بینی شده تشکیل شده که تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به جابجایی سالانه میلیون‌ها مسافر در مسیر خط آهن مشهد ـ تهران افزود: علاوه بر انعقاد قرارداد پروژه برقی کردن خط آهن مشهد ـ تهران، اعتبار لازم برای اجرای این پروژه هم از طریق خط اعتباری فاینانس چین تامین شده که امیدواریم تا پایان امسال عملیات اجرایی آغاز شود.

وی تصریح کرد: اجرای پروژه قطار سریع‌السیر مشهد ـ تهران هم از پروژه‌های بلند مدت است که با وجود اعلام آمادگی یک شرکت خارجی برای اجرای این پروژه اما پس از مدتی این موضوع را به تحریم‌ها گره زدند و انعقاد تفاهم‌نامه اجرای پروژه قطار سریع السیر مشهد ـ تهران را به پس از مذاکرات هسته‌ای موکول کردند.

رشیدیان اظهار داشت: با توجه به برنامه‌های دولت و استانداری خراسان رضوی برای انتقال بخشی از جمعیت مشهد به شهر جدید گلبهار، اجرای پروژه قطار شهری مشهد به گلبهار در دستور کار قرار دارد که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ارائه خدمات به زائران نوروزی حرم مطهر رضوی تصریح کرد: ستاد تسهیلات سفر استان فعال شده و جلسات کارشناسی 12 کارگروه زیر مجموعه این ستاد آغاز شده تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارائه خدمات مطلوب به زائران انجام گیرد.

استاندار خراسان رضوی در ارتباط با آخرین وضعیت پروژه حرم تا حرم اظهار کرد: ما پیگیر اجرای این پروژه در حوزه خراسان رضوی هستیم و در این راستا نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور ارسال شد که با توجه به قول مساعد وزیر راه و شهرسازی پروژه حرم تا حرم در برش استانی هم اجرایی شود.

بنای تعطیلی پروژه پدیده شاندیز را نداریم

وی در ارتباط شرکت تخلفات پدیده شاندیز اظهار کرد: ما به دنبال توقف و یا محدود کردن پروژه پدیده شاندیز نیستیم، بلکه محور برخورد پیگیری و اجرای قانون به دور از تنش و استیفای حقوق و منافع مردم است.

رشیدیان افزود: فعالیت‌های شرکت پدیده شاندیز باید در چارچوب قانون باشد و اشکالاتی که این شرکت در حوزه ساخت و ساز و دریافت مجوزات و صدور پروانه دارد باید از طریق قانون دنبال شود.به منظور شفاف‌سازی عملکرد و دستیابی به قیمت واقعی سهام، این شرکت باید وارد بورس شود.

ورشکستگی موسسه میزان فقط شایعه است

استاندار خراسان رضوی در ارتباط شایعات مطرح شده مبنی بر ورشکستگی موسسه مالی و اعتباری میزان گفت: شایعات مطرح شده در ارتباط با این موسسه، مسئله عجیبی بود اما با این حال این موسسه به دنبال تبدیل شدن به بانک‌ است و درخواست خود را هم به بانک مرکزی ارائه کرده است.

وی تاکید کرد: بخشی از مشکلات مالی بوجود آمده در رابطه با موسسه میزان به دلیل سپرده سرمایه این موسسه در نزد بانک مرکزی برای تبدیل به بانک بوده است.

انتهای پیام/3138/خ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار