امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143229
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: 80
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پیرامون اقدامات اخیری که باعث تضعیف سازمان فضایی ایران ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان پیرامون اقدامات اخیری که باعث تضعیف سازمان فضایی ایران شده‌ است، اعلام کرد: این اتحادیه از مسئولان اجرایی کشور انتظار دارد که در راستای افزایش امید نخبگان به دستاوردهای علمی شان و توجه دولت به علوم اقتدار آفرین، پرونده معلق ماهواره‌های پرتاب نشده ایران اسلامی را از تعلیق خارج کرده و از محدودتر کردن سازمان فضایی که به زیر مجموعه وزارت ارتباطات منتقل شده و امکان کاهش حمایت‌های مادی و معنوی از این سازمان وجود دارد، جلوگیری کنند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

« امروز بعد از گذشت شش سال از پرتاب ماهواره امید و رسیدن به دستاورد پر افتخار و ارزشمند فضایی شدن، جمهوری اسلامی ایران اکنون به عنوان کشوری قدرتمند در این عرصه نه تنها در منطقه بلکه در جهان شناخته شده و این مهم جز با فعالیت و تلاش روز افزون نخبگان و جوانان آن به دست نیامده و همچنان مسیر صعود و پیشرفت را در این راه خواهد پیمود.

ایران اسلامی با تلاش‌های متعدد جوانانش در حوزه‌های علمی به خصوص در حوزه صنعت فضایی باعث شده تا بتواند به عنوان یک کشور اسلامی و قدرت منطقه‌ای الگویی مناسب برای کشورهای در حال توسعه و به ویژه عدم تعهد در این زمینه باشد.

توسعه علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران تا جایی پیش رفته که دشمنان این کشور مقدس همچنان در پی از بین بردن دانشمندان و اندیشمندان این مسیر بوده و قسم خورده آنند که اگر بتوانند در هر جایی و هر طور که شده اخلالی در حرکت پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند.

و متاسفانه در داخل نیز در سال‌های اخیر صحبت‌هایی در زمینه صنعت فضایی مطرح شده که نگرانی را در بین جوانان نخبه این صنعت دوچندان کرده‌است؛ چرا که با توجه به هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری که برای پیشرفت این صنعت و تربیت نیروهای متخصص شده است شاهد آنیم که با برخوردی سیاسی و غیر علمی با این صنعت برخورد گردیده است.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای ( مدظله‌العالی) همواره دغدغه توسعه علم و فناوری را داشته و به مسئولان اجرایی کشور در این باره تاکید کرده و حتی در سیاست‌های کلی علم و فناوری نیز به این مسئله اشاره کرده‌اند؛ با این حال ضمن توصیه‌های شدید به حرکت توسعه‌ای در این راه باز هم صنعت فضایی تحت‌الشعاع برخی تحرکات سیاسی و به ویژه مصلحت‌های دیپلماتیک قرار گرفته است.

ماهواره‌هایی که اکنون توسط نخبگان مسلمان ایران ساخته شده و آماده پرتاب است، به عنوان نمود بارزی از پیشرفت و تعالی ایران اسلامی در زمان تحریم‌های غربی‌ها بوده و نشان داده که جمهوری اسلامی ایران همچنان و در هر شرایطی پله‌های ترقی را طی کرده و خواهد کرد.

جوانان بسیاری که علاقمند به این موضوع شده و دست به پژوهش دراین زمینه زده‌اند اکنون با دلی آکنده از اندوه باید در برابر تعلیق و محدود شدن این پیشرفت در دولت یازدهم سکوت پیشه کنند.

ماهواره شریف‌ست که حاصل زحمات و تلاش‌های بیش از صد نفر از دانشجویان، دانش‌آموختگان و اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف است باوجود آماده بودن یک سال است که در نوبت پرتاب قرار گرفته و مسئولان برای پرتاب آن همچنان وعده می‌دهند و امروز و فردا می‌کنند. ماهواره تدبیر نیز که به سازمان فضایی تحویل داده شده  بنا به برخی دلایل پرتابش معوق گشته و ماهواره ناهید هم در گوشه‌ای از سازمان فضایی خاک می‌خورد.

آن طور که ملاحظه می‌شود این ماهواره‌ها همه حاصل زحمات دانشمندان و دانشجویان نخبه ایران اسلامی است که بنا به دلایل گفته نشده باید در سازمان فضایی ایران چشم به انتظار فرمان پرتاب باشند.

سازمان فضایی ایران که پیشرفتش حاصل پژوهش‌های دقیق و زحمات بسیار نیروهای جهادی انقلاب اسلامی است باید با دستی باز به استقبال تمامی فکرهای نو و خلاق در این زمینه رفته و قدرت علم و فناوری جمهوری اسلامی را به جهانیان نشان دهد.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که همواره دغدغه پیشرفت و تعالی کشور را دارد به نوبه خود از مسئولان اجرایی کشور انتظار دارد که در راستای افزایش امید نخبگان به دستاوردهای علمی شان و توجه دولت به علوم اقتدار آفرین، پرونده معلق ماهواره‌های پرتاب نشده ایران اسلامی را از تعلیق خارج کرده و از محدودتر کردن سازمان فضایی که به زیر مجموعه وزارت ارتباطات منتقل شده و امکان کاهش حمایت‌های مادی و معنوی از این سازمان وجود دارد، جلوگیری کند.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها