امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143230
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علاء الدین بروجرودی» رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «علاء الدین بروجرودی» رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قبل از ظهر جمعه (امروز) در جریان سفر رسمی به بیروت با «تمام سلام» نخست وزیر و «جبران باسیل» وزیر امور خارجه لبنان دیدار و وی درباره موضوعات مورد علاقه دو طرف گفت‌‌وگو کرد.

گزارش وبگاه خبری «العهد» حاکی است که بروجردی پس از دیدار با باسیل در جمع خبرنگاران گفت: با باسیل درباره روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آنها گفت‌‌وگو کردیم و روند مذاکرات هسته‌ای را برای وزیر خارجه لبنان شرح دادیم.

بروجردی در جریان سفر به بیروت با نخست وزیر لبنان دیدار کرد.

وی پس از دیدار با سلام،  انتخاب رئیس جمهور جدید لبنان را موضوعی دانست و با ابراز امیدواری جهت انتخاب رئیس جمهوری جدید لبنان، حزب الله را یکی از گروه‌های اساسی این کشور خواند و بر نزدیکی مناسبات تهران و بیروت تاکید کرد.

رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اسلامی ایران با بیان اینکه اینکه جمهوری اسلامی اهمیت ویژه‌‌ای به حفظ امنیت و آرامش لبنان قائل است، تاکید کرد که سیاست تهران بر ایجاد بهترین روابط با کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی استوار است.

بروجردی همچنین به دیدار «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان رفت و طی سخنانی بعد از این دیدار گفت: در دیدار با بری، موضع پایدار ایران در حمایت از هر عاملی که امنیت و وحدت ملی لبنان را تقوبت کند، تاکید کردیم.

بروجردی روز گذشته در رأس هیئتی پارلمانی به منظور شرکت در مراسم گرامیداشت شهدای قنیطره وارد بیروت شد (+).

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها