امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143241
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: 263
«مظهر یوسف»، استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق کمک های نقدی و ...

«مظهر یوسف»، استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق کمک های نقدی و غیرنقدی ایران به ملت سوریه را در مقاومت اقتصاد سوریه بسیارتاثیرگذار خواند و گفت:اخباری که حاکی از کاهش کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به سوریه به خاطر فشارهایی که بر تهران به خاطر کاهش قیمت نفت وارد آمده درست نیست چرا که بهای این کمک ها با بهای تولیدات داخلی ایران قابل مقایسه نیست.

 استاد دانشگاه دمشق رابطه اقتصادی بین دمشق و تهران را یکی از پیشرفته‌ترین برنامه‌های اقتصادی در منطقه دانست و گفت: ایران کاملا عمق مشقت و گرفتاری ملت سوریه و حجم فشارهایی را که نظام بشار اسد به خاطر مقاومت در برابر رژیم های سرسپرده آمریکا که به دنبال نابودی سوریه هستند متحمل می شود، درک می کند.

یوسف تاکید کرد: آمریکا و مزدوران آن قصد نابودی محور مقاومت و در نهایت نابودی منطقه را دارند و بر همین اساس طبیعی است که شاهد تکامل نقش مقاومت ایران و سوریه باشیم و اقتصاد یکی از زمینه‌های مقاومت در برابر دشمنان مشترک است.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هرگز از تداوم کمک‌های ارائه دهنده خود به سوریه متاثر نخواهد شد گفت: اکنون بازار جهانی به ایران به عنوان یک قدرت اقتصادی می‌نگرد که نمی توان آن را از محاسبات اقتصادی خاورمیانه بیرون کرد و همین امر موجب قدرت گرفتن اقتصاد ایران شده است که نشانه‌های آن کاملا رضایتمندانه است و به خاطر شاخص‌های مثبت مذاکرات هسته‌ای ایران نیز سرمایه گذاران خارجی به سوی ایران گرایش پیدا کرده اند.

استاد دانشگاه دمشق گفت: اقتصاد سوریه طی چهار سال گذشته از عمر بحران این کشور قدرت خود را در انعطاف پذیری و چرخش رابطه اقتصادی خود از غرب به شرق نشان داد و عوامل مقاومت اقتصادی سوریه در سال 2015 نیز راضی کننده است و روابط اقتصادی سوریه با ایران و روسیه عامل مهمی در این زمینه است.

یوسف درباره مرحله بازسازی و آبادانی ویرانی‌های جنگ با تروریسم در این کشور گفت:بازسازی سوریه از همان لحظات نخستین بحران سوریه آغاز و تداوم داشته است و دمشق با همه توان خود برای بازگشت زندگی طبیعی به مناطق آزاد شده از چنگ تروریسم تلاش می کند و این کار با بازسازی زیربناها آغاز شده است اما کار گسترده بازسازی سوریه قبل از ریشه کن شدن تروریسم حداقل از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست و مطمئنا گروه های تروریستی با به سرقت بردن یا هدف گرفتن امکانات مربوط به بازسازی کار را با مشکل مواجه می‌کنند بنابراین نظام بشار اسد به سوی سرکوب کامل گروه های تروریستی پیش می رود تا پس از آن به بازسازی سوریه بپردازد.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: بنا به اظهارات بشار اسد، رئیس جمهور سوریه کشورهایی که برای نابودی این کشور تقلا کردند در محاسبات بازسازی سوریه جایی ندارند و این برادران ایرانی ما هستند که در همه مراحل بحران ثابت کردند که آماده ورود قدرتمندانه به بازار سرمایه گذاری در سوریه و مشارکت در بازسازی این کشور هستند و دولت سوریه هرگز شریکی قابل اعتمادتر از جمهوری اسلامی ایران برای این طرح پیدا نخواهد کرد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها