امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143242
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: 205
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری روسی «ایران رو» که به بررسی آخرین تحولات ایران و روسیه در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وبگاه خبری روسی «ایران رو» که به بررسی آخرین تحولات ایران و روسیه در جهان می‌ پردازد، طی گزارشی به سفر اخیر «دکتر علی اکبر ولایتی» به روسیه اشاره کرده و نوشت:« تهران با انتخاب فرستاده‌اش به مسکو  علامت می‌دهد که از مذاکره با آمریکا نفعی نخواهد برد.»

در بخشی از این گزارش با اشاره به دلیل انتخاب دکتر ولایتی از سوی ایران برای سفر به مسکو آمده است:ولایتی وزیر امور خارجه اسبق ایران، از سیاستمداران بانفوذی است که در دفتر رهبر معظم ایران هم اینک فعالیت می‌کند.

او سیاستمداری نیرومند با تفکر کم نظیر راهبردی است و سفر به روسیه ثابت می‌کند رئیس جمهور ایران پیامی فوق العاده مهم و اصولی داشته و بی‌شک محتوای این پیام با رهبر معظم ایران هماهنگ شده بود.

وبگاه ایران رو در ادامه با اشاره به ترکیب تیم روسی شرکت کننده در دیدار با دکتر ولایتی نوشت: «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه و «آلکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه در این ملاقات شرکت کردند. نواک در سال گذشته متخصص واقعی روابط اقتصادی ایران و روسیه تبدیل شده بود.

بر اساس گمانه زنی‌ها پیام رئیس جمهور ایران به روسیه در برگیرنده ابتکارهای این کشور در زمینه توسعه همکاری‌های اقتصادی است.

وبگاه ایران رو در جایی دیگر با تاکید بر سختگیری‌های آتی کنگره آمریکا علیه ایران نوشت: توافق هسته‌ای که ایران آن‌را قبول کند، توسط کنگره تایید نخواهد شد و ایران نیز بر نسخه مورد علاقه شاهین‌ها و متحدانشان در تل‌آویو و ریاض مهر تایید نمی‌زند.

در ادامه این گزارش با اشاره به پیش‌بینی‌های مقام رهبری ایران در بی نتیجه بودن مذاکره با غرب به ویژه آمریکا آمده است: اگر در گذشته برخی سیاسیون ایران به معامله با واشنگتن امیدوار بودند، اکنون در پی تصمیم کنگره آمریکا، بی اساس و شکننده بودن خیال‌های واهی اصلاح طلبان ایران روشن گردیده است.

 آمریکا به عنوان «شریک» به ایران نیازی ندارد پس این کشور در مسیر «شراکت» به هیچ گذشتی تن نمی‌دهد. در حقیقت صحت موضع گیری اصول‌گرایان ایران و شخص رهبری این کشور که با شک و تردید زیادی به تلاش‌های روحانی و محمد جواد ظریف، رییس جمهور و وزیر امور خارجه مبنی بر بهبود بخشیدن روابط با غرب می نگریستند، بار دیگر به اثبات رسیده است.

به نوشته این وبگاه خبری، فقط 2 کشور روسیه و چین هستند که شراکت با آن‌ها به ایران این امکان را می‌دهد به طور کامل سیاست مستقلش را دنبال کند .

وبگاه تحلیلی ایران رو در خاتمه و در نتیجه‌گیری نوشت: جنبه سیاسی ملاقات علی اکبر ولایتی با رئیس جمهور روسیه از همه مهمتر است. ایران با پیام خود و با انتخاب فرستاده‌اش به مسکو علامت می‌دهد از مذاکرات با آمریکا نفعی عایدش نمی‌شود و همچنین در شراکت راهبردی با روسیه تاکید می‌کند.تهران امتیازات جدی اقتصادی را به عنوان ضمانت این انتخاب ارائه می دهد و مسکو نیز از سوی دیگر دوباره فرصتی برای پیشرفت در محور سیاست شرقی‌اش به دست می‌آورد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها