امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143259
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۵
تعداد بازدید: 263
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سید حسن نصرالله» امروز در مراسم گرامی‌داشت شش شهید حزب‌الله ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سید حسن نصرالله» امروز در مراسم گرامی‌داشت شش شهید حزب‌الله و یک شهید

سپاه پاسدان انقلاب اسلامی در جنوب سوریه، سخنرانی کرد.

این سخنرانی اولین سخنان سید حسن نصرالله پس از این حمله است که یکشنبه گذشته توسط یک بالگرد اسرائیلی انجام شد.

تسلیت نصرالله به خانواده‌های شهدای قنیطره

سید حسن نصرالله با خوش‌آمدگویی به میهمانان گرامی‌داشت شهدای قنیطره، سخن نخست‌ خود را ابتدا به خانواده‌های شهدا اختصاص داد و به آنان تسلیت و تبریک گفت، بعد از این مطالب به عملیات ترور (شهدای) قنیطره و عملیات حزب‌الله (در مزارع شبعا) خواهم پرداخت و در پایان موضع (حزب الله) را بیان خواهم کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان با عرض تبریک و تسلیت به خانواده‌های شهدای قنیطره، گفت: به همه کسانی که در لبنان، فلسطین، سوریه،‌ عراق و ایران و سایر کشورهای عربی و اسلامی با ما در عزاداری مشارکت کرده و چه با حضور مستقیم یا با تماس و صدور بیانیه‌ به ما تبریک گفتند، تشکر می‌کنم.

آرزوی شهادت نصرالله

نصرالله گفت: همچنین از همه کسانی از عملیات بی نظیر مقاومت در مزارع شبعا استقبال کردند تشکر می‌کینم. او با بیان اینکه به شهدای قنیطره غبطه می‌خوریم، افزود: آرزو داریم که خداوند به افتخار شهادت آنها را به ما نیز ارزانی کند.

وی افزود: وظیفه ما در این مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت به شهدای ارتش لبنان در «رأس بعلبک» که از البقاع و لبنان در مقابل گروهک‌های تکفیری دفاع کردند، تقدیر کنیم. تکفیری‌ها همه روز ثابت می‌کنند که همان کاری می‌کنند که اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند.

شهدای قنیطره نماد سه نسل مقاومت هستند

نصرالله با بیان اینکه شهدای قنیطره نماینده سه نسل مقاومت هستند، افزود: با شهادت سرتیپ «الله دادی» در کنار «ابو عیسی» از فرماندهان حزب الله، خون ایرانی با خون لبنانی در سر زمین سوریه با هم در آمیخت و این راز مقاومت است. شهدای قنیطره بیانگر وابستگی کامل خانواده‌هایی به مکتب جهاد شهادت است. آنها در پاسخ به تهدیدات دشمن اعلام می‌کنند: آیا با مرگ مرا تهدید می‌کنی.. کشته شدن سیرت ماست و شهادت کرامت ما از خداوند است.

وی در آمیختن خون ایرانی و لبنانی در سوریه را بیانگر وحدت سرنوشت و یکپارچگی نبرد (با اسرائیل) دانست و تاکید کرد: از زمانی که دولت‌ها و جریان‌های سیاسی نبرد (با دشمن صهیونیستی) را تجزیه کردند وارد زمان شکست‌ها شدیم و هنگامی که خون این سرنوشت را یکی کرد وارد دوران پیروزی‌ها شدیم.

نصرالله گفت: این شهدا در کنار سایر مجاهدین در خط مقدم جبهه‌ها و در رأس شهدای دیگر هستند و دنیا و تمام متعلقات آن نمی‌تواند بین آن‌چه مجاهدین به آن ایمان و عشق دارند فاصله بیاندازد.

اسرائیل در فسادگری به سال‌های گذشته خود بازگشته است

نصرالله در خصوص حضور رژیم صهیونیستی در منطقه گفت: منطقه ما متاسفانه از دهه‌ها پیش و دست‌کم از سال 1948 میلادی تاکنون با غده سرطانی و رژیم تروریستی و جرثومه فسادی به نام «اسرائیل» مواجه شده است، «اسرائیل» در تمام طول این سال‌ها چنین بوده، اما در سال‌های اخیر دوباره به شیوه گذشته خود بازگشته است، یعنی فساد و استکبار و خود بزرگ‌بینی بیشتر در فلسطین، علاوه بر اینکه این رژیم همچنان سرزمین‌هایی را در اشغال دارد و به مقدسات در کرانه باختری به بهانه جست‌وجوی 3 صهیونیست شهرک‌نشین ادامه می‌دهد و به نوار غزه تجاوز و به مقدسات توهین و به صورت جدی مسجد الاقصی را تهدید و ساده ترین حقوق بشر فلسطینیان را نقض می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «اسرائیل» در سوریه علاوه بر اینکه جولان را همچنان در اشغال خود دارد، از جنگ جاری در این کشور نهایت استفاده را می‌کند و آشکارا از گروه‌های تروریستی تکفیری با هدف تخریب سوریه و ارتش آن حمایت می‌کند و در روز روشن، تجاوز و مواضعی را بمباران می‌کند و در لبنان علاوه بر ادامه اشغال مزارع شبعا قطعنامه 1701 سازمان ملل را که برخی از ما آن را محترم می‌شماریم، به رسمیت نمی‌شمارد و هرگاه بخواهد دست به بمباران و ترور می‌‌زند،‌ همانگونه که در مورد شهید اللقیس شاهد آن بودیم و مابقی لبنان همچنان در دایره خطر باقی می‌ماند.

اسرائیل از وضعیت منطقه سوء استفاده می‌کند

سید نصرالله تاکید کرد که «اسرائیل» امروز در وضعیتی قرار دارد که احساس می‌کند، توان تهدید همه در منطقه را دارد و می‌تواند به همه هرگاه که اراده کند، تجاوز کند و در راه این تجاوزها با هیچ مانعی مواجه نمی‌شود و تنها بهره برنده از اوضاع منطقه‌ای این است.

وی افزود: کشورهای همجوار درگیر جنگ هستند و ارتش‌های منطقه و جنبش‌های مقاومت مشغول مبارزه هستند، در داخل جوامع اختلاف و شکاف بوجود آمده و غیبت کامل حکومت‌های عربی و آنچه اتحادیه عرب نامیده می‌شود، عیان است و این موضوع جدیدی نیست، اما آنچه امروز مورد تاکید قرار گرفته، این است که چیزی تحت عنوان جامعه کشورهای عربی وجود خارجی ندارد.

حادثه قنیطره عملیات ترور در روز روشن بود

دبیر کل حزب الله لبنان در تشریح تجاوز دشمن صهیونیستی به حومه شهرک قنیطره گفت: در روز یکشنبه 18 ژانویه 2015 قبل از ظهر، بالگردهای اسرائیلی با هدف قرار دادن دو خودرو غیرنظامی، همه هفت سرنشین آنها را به شهادت رساندند. آنها در حال بازدید از منطقه قنیطره بودند. این موضوع روشن شده است که آنچه اسرائیلی‌ها مرتکب شدند نشان می‌دهد که این تصمیم در شورای وزیران یا در گروه ویژه نخست وزیر اسرائیل اتخاذ شده بود... این امر بدین معنی است که دشمن با رصد و حساب و کتاب، اطلاعاتی را جمع آوری کرده و با در نظر داشتن خطرات آن، از قبل تصمیم گیری کرده بود. آنچه در قنیطر رخ داد یک عملیات ترور به تمام معناست.

وی با بیان اینکه اسرائیل از قبل تصمیم به هدف قرار دادن گروه (مقاومت در قنیطره) گرفته است، تاکید کرد که ما نمی‌دانیم که این تصمیم چه زمانی در بالاترین سطح در رژیم دشمن اتخاذ شده و منتظر موعد اجرا بودند. این امر روز یکشنبه رخ داد و نشان داد ما در مقابل یک عملیات ترور روشن و علنی قرار گرفته‌ایم که هیچ شک و شبهه در آن وجود ندارد. زمانی که شهید اللقیس هدف قرار گرفت ممکن بود که برخی‌ها بگویند که اسرائیل وی را هدف قرار نداده است ولی در عملیات اخیر، ما در فرا روی یک عملیات ترور روشن و علنی شبیه عملیات ترور شهید «عباس الموسوی»، همسر و کودکش قرار گرفتیم که هیچ اتفاق و اشتباهی در کار نبوده است.

اسرائیل عملیات را بر عهده نگرفته و نخواهد گرفت

این توصیف نتایجی در پی دارد. اسرائیل مسئولیت عملیات روز یکشنبه را بر عهده نگرفت و و کماکان نیز آن را بر عهده نگرفته است و هیچ زمانی آن را اعلام نمی‌کند. اسرائیل هیچ زمانی نمی‌گوید که اسرائیل این کار را انجام داده است. چرا که اگر چنین کند، در برابر مردم خود قرار خواهد گرفت و قواعد درگیری پیچیده خواهد شد و در حال حاضر نیز، گیج و ضعیف و خسته است. اما ما به شهدای خود افتخار می‌کنیم و حزب‌الله خود را در جایگاهی می‌بیند که هر پاسخی را می‌تواند بدهد. اما من اعتقاد دارم که فاجعه برای اسرائیل هنگامی رخ داد که حزب‌الله برای اولین بار شهادت عده‌ای را در قنیطره در پی بمباران اسرائیل اعلام کرد.

و امروز نیز اسامی شهدا را اعلام می‌کنیم، چرا که ما شهدای خود را مخفی نمی‌کنیم ما آن‌ را اعلام و به آن افتخار می‌کنیم. در اینجا قاتل ترسیده و گیج شده است اما مقتول اینچنین نیست و به خوبی می‌داند که به کجا رفته است.

بهانه ترور ؛ اسرائیل در جولان چه می‌کند؟

سید نصرالله با مطرح ساختن سوالی درباره بهانه ترور رزمندگان مقاومت در قنیطره گفت: آنچه اسرائیلی‌ها از طریق تحلیلگران و کارشناسان به بیروت درز دادند به یک موضوع ختم می‌شد که گروه رزمندگان مقاومت به دنبال اجرای یک عملیات در جولان اشغالی است. آنها به مسافت شش کیلومتری از مرزهای (فلسطین اشغالی) بودند و بین آنها تا مرزها هزاران عنصر «جبهه النصره» حضور داشتند. گفته شد که نیروهای مقاومت در حال آماده سازی برای عملیاتی بودند که قرار است بعدا اجرا شود و همچنین گفته شد که آنها در حال مقدمه‌چینی برای نصب سکوهای پرتاب موشک در منطقه بودند. یعنی همه این تحلیل‌ها درباره موضوع مقاومت در جولان می‌چرخد. اسرائیلی گمان کردند که مقاومتی در منطقه به وجود آمده و لذا بایستی آن را هدف قرار داد. سوالی که اینجا برای ملت و مخالفان سوری، ملت‌های فلسطینی و لبنان و همه ملت‌های منطقه مطرح می‌شود که اسرائیل در منطقه مرزی جولان تا پایین‌ترین نقطه‌ای که ارتش سوریه در آن حضور دارد، چه کار می‌کند؟

در حال تکمیل...

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها