امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143268
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۲۲
تعداد بازدید: 356
رهبر این گروه، به سرعت مطالبات خود را مطرح کرد. یکی از مطالبات او منطقۀ باب المندب است. اگر نگاهی به نقشه بیندازیم خواهیم دید که باب المندب، مشرف ...

رهبر این گروه، به سرعت مطالبات خود را مطرح کرد. یکی از مطالبات او منطقۀ باب المندب است. اگر نگاهی به نقشه بیندازیم خواهیم دید که باب المندب، مشرف بر تنگه ای است که تنها راه دریانوردی به سمت بندر ایلات (در فلسطین اشغالی) است.

به گزارش پایگاه خبری،مهدوی پیروان موعود به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم؛ "عودد گرانوت" کارشناس سیاسی صهیونیست در گفت وگو با شبکه 1 رژیم صهیونیستی از شکل گیری دو خطر بزرگ ضد صهیونیستی در منطقه خبر داد و مدعی شد که هر دو به ایران مرتبط می شوند. وی افزود: "وزیر دفاع ایران، در تهران با همتای روسِ خود دیدار کرد و به گفتۀ ایرانی ها، راه برای تحویل موشک های اس 300 روسی به ایران هموار شده است." گرانوت تاکید کرد که این رژیم با دستیابی ایران به موشک های اس 300 مشکل دارد. این کارشناس صهیونیست در ادامه گفت: "موضوع دوم، به قدرت رسیدنِ حوثی ها (جنبش انصارالله) در یمن و تسلط آن ها بر کاخ ریاست جمهوری و همچنین در اختیار گرفتن سلاح های تیپ یکم و تیپ سوم گارد ریاست جمهوری است." وی سپس با ادعای مشورت گرفتنِ انصار الله از افسران ایرانی، خاطر نشان کرد: "رهبر این گروه، به سرعت مطالبات خود را مطرح کرد. یکی از مطالبات او منطقۀ باب المندب است. اگر نگاهی به نقشه بیندازیم خواهیم دید که باب المندب، مشرف بر تنگه ای است که تنها راه دریانوردی به سمت بندر ایلات (در فلسطین اشغالی) است." "خالد الرواس" کارشناس سیاسی، در برنامه "العین الاسرائیلیه" از شبکه العالم، در این خصوص گفت: آن چه صهیونیست ها نمی گویند این است که ائتلاف ایران و روسیه، در واقع ائتلاف روسیه با محور مقاومت است. وی افزود: روسیه با دادنِ موشک های اس 300 به ایران، در واقع نفوذ آمریکا در منطقه را نابود می کند. آمریکا، معادلات قدرت در منطقه را در هم شکسته است و هرگونه که می خواهد امنیت و ثبات منطقه را به هم می ریزد، به همین سبب روسیه که به دنبال بازگرداندن ثبات و آرامش به منطقه است، به محور مقاومت، موشک اس 300 می دهد. الرواس تاکید کرد: روسیه، با دادنِ این موشک ها به ایران، معادلات تک قطبیِ جنگ سرد با آمریکا را که سال هاست ادامه داشته، بر می هم می زند. وزرای دفاع ایران و روسیه در روز 30 دی ماه، طی مذاکراتی که در ستاد وزارت دفاع کشورمان برگزار شد، توافقنامه نظامی امضا کردند. در این توافقنامه که به امضای سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان و ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع جمهوری فدراسیون روسیه رسید، بر مقابله با تروریسم و تجزیه طلبی و افراط گرایی، و حفظ منافع دو کشور و ارتقا و بسط سطح همکاری ها برای تامین صلح و امنیت منطقه تاکید شده است. وزرای دفاع ایران و روسیه همچنین بر حل مشکل تحویل سامانه اس 300توافق کردند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها