امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143311
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی در مراسم واگذاری 2040 واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی ربیعی در مراسم واگذاری 2040 واحد مسکونی به معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: در بحث اعلام چند لایه رفاه اجتماعی اقداماتی انجام شده است اما علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته هنوز دغدغه‌هایی باقی مانده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای عالی رفاه و برنامه‌های ویژه این شورا گفت:‌ برنامه‌های حمایتی دولت یازدهم برای محرومان و نیازمندان و مددجویان ایجاد اشتغال، واگذاری مسکن و همچنین ارائه خدمات بیمه‌های اجتماعی و درمانی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: توزیع بسته‌های امنیت غذایی به خانواده‌های نیازمند و مددجویان تحت پوشش بهزیستی یکی دیگر از برنامه‌های در نظر گرفته در شورای عالی رفاه بوده است.

ربیعی همچنین به ساخت و واگذاری مسکن به مددجویان تحت پوشش بهزیستی اشاره کرد و گفت: مهمتر از واگذاری مسکن، تعامل و هماهنگی موجود بین دستگاه‌ها از جمله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان و جانبازان و وزارت راه و شهرسازی و همچنین خیرین مسکن‌ساز است.

وی با اشاره به تفاهمنامه امضا شده بین بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طی یک زمان‌بندی پیش‌بینی شده (15 تا 16 ماهه) و تا اوایل سال 95، 20 هزار مسکن روستایی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی واگذار خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به مراسم واگذاری 2040 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی گفت: این مسکن‌‌ها ویژه مددجویان و معلولان تحت پوشش و همچنین زنان سرپرست‌ خانوار است.

ربیعی در ادامه با اشاره به واگذاری 20 هزار مسکن روستایی با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بهزیستی گفت: از این تعداد مسکن 8500 واحد مسکونی ویژه معلولان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با اشاره به واگذاری مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول نیز گفت: بنا داریم طی فرایندی مشکل این خانواده‌ها را برطرف کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در 18 ماهه گذشته، 28 هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی تحویل داده شده است ضمن اینکه 53 هزار واحد مسکونی نیز در دست ساخت و احداث قرار دارد.

انتهای پیام/

وی اظهار امیدواری کرد: با امضای تفاهم‌نامه‌هایی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی مشکل مسکن مددجویان برطرف شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار