امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143314
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
مرضیه گُرد، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، ...

مرضیه گُرد، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> ، در پاسخ به این پرسش که «واگذاری مدارس دولتی به مؤسسان مدارس غیردولتی با موضع گیری‌ نمایندگان مجلس روبه‌رو شده است،حال تکلیف این طرح به کجا می‌انجامد؟»، خاطرنشان کرد: معتقدیم شاید این طرح درست تبیین نشده است؛ بحث ما مشارکت و خرید خدمات از مؤسسان مدارس غیردولتی است تا در تأمین نیروی انسانی کمک کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش افزود: در خیلی از مناطق بخش‌هایی داشتیم که به دلیل کمبود نیروی انسانی و عدم آمادگی دانشگاه فرهنگیان ممکن بود که در سال جاری کلاس‌هایشان تعطیل شود.

وی اضافه کرد: به همین دلیل به مؤسسان مدارس غیردولتی که دارای مجوز بودند اجازه داده شد در این طرح مشارکت کنند و با توجه به شرایط استانها آنها دعوت شدند، نیروها معرفی شده و مصاحبه انجام شد و با مشارکت آنها مدیریت مدارس را بر عهده گرفتند.

گُرد یادآور شد: البته مالکیت متعلق به آموزش و پرورش است و مدیر، سرایدار و اموال متعلق به آموزش و پرورش بوده و تمام مسائل قانونی آن رعایت شده است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بعضی از دوستان شاید به دلیل اینکه اطلاعاتی ندارند به شکل دیگری این موضوع را مطرح می‌کنند؛ اما آنچه که تا به حال مورد پایش قرار داده‌ایم خوشبختانه هم سطح سواد تحصیلی معلمان به کار گرفته شده بالاتر رفته و هم رضایت اولیاء دانش‌آموزان؛ تکیه بر حضور معلم راهنما در کنار این معلمان و ادامه آموزش‌های ضمن خدمت نیز انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها