امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143315
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک تیم سوئدی از دانشگاه اومئو در مورد رابطه با ویروس هرپس سمپلکس و علت گسترش آن ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک تیم سوئدی از دانشگاه اومئو در مورد رابطه با ویروس هرپس سمپلکس و علت گسترش آن به مغز و نقش آن در شروع آلزایمر تحقیقاتی داشتند.

این انجمن توسط مطالعات قبلی تحقیقات خود را آغاز کردند؛ به گفته آنها به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن در افراد مسن، ویروس هرپس سمپلکس (تبخال) فعال می‌شود، با گسترش آن به مغز در شروع آلزایمر نقش بازی می‌کند.

این ویروس از مهمترین ویروس‌های بیماری‌زا در انسان است که موجب تبخال می‌شود و بسیار شایع و مسری است، از طریق بزاق آلوده منتقل می‌شود، از طریق تماس جنسی انتقال پیدا می‌کند اما پوست سالم مانع نفوذ ویروس به بدن می‌شود.

این ویروس سلول‌های عصبی را آلوده می‌کند، به طور مخفی در سلول‌های عصبی به حالت خفته است و بر اثر تحریک مانند فشارهای عصبی و احساسی ، ویروس از حالت خفته به حالت فعال در می‌آید؛ این ویروس می‌تواند مناطق گوناگونی از بدن مانند دهان، گلو، قرنیه و ملتحمه چشم را آلوده کند.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از یک مطالعه گسترده پیری و زوال عقل، تحقیقات بر روی 3500 شرکت کننده به مدت ده سال ادامه داشت؛ در این تحقیق مشخص شد فعال شدن مجدد عفونت باعث ابتلا به بیماری آلزایمر می‌شود.

این به این معنی است که در شرایط خاص ویروس به توسعه بیماری آلزایمر کمک می‌کند؛ در حال حاضر هیچ درمانی برای از بین بردن ویروس تبخال وجود ندارد؛ با این حال ویروس در زمانی که شروع می‌شود یا عود می‌کند، داروهای ضد ویروس می‌تواند موثرتر باشد و باعث کاهش خطر ابتلا به آلزایمر شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها