امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143316
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
حسین حصاری، دندانپزشک در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: در حوزه بهداشت دهان و دندان در گذشته اقداماتی صورت گرفته است و ...

حسین حصاری، دندانپزشک در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار کرد: در حوزه بهداشت دهان و دندان در گذشته اقداماتی صورت گرفته است و نتایجی در بر داشته است اما باید هر از گاه سیستم بازسازی و نوسازی شود و در این میان اولین چیزی که مورد نیاز است نیروی انسانی است.
وی تصریح کرد: کشور در حوزه بهداشت دهان و دندان در حوزه نیروی انسانی دچار چالش است به گونه‌ای که متأسفانه 25 درصد جمعیت کشور در روستاها به خدمات دندانپزشکی دسترسی ندارند و به جرئت می‌توان گفت نیروی انسانی در رابطه با حوزه دندان در هیچ سطحی در روستاها نداریم.

حصاری خاطرنشان کرد: این بدان معنی است که در روستاها مردم خدمات بهداشتی دندان حتی به شکل مختصر هم دریافت نمی‌کنند گر چه بر اساس قانون باید بهورزها این کار را انجام دهند ولی عملاً‌ در خانه‌های بهداشت این اقدامات صورت نمی‌گیرد و معدود بهورزهایی وجود دارد که این خدمات را ارائه می‌کنند.

این دندانپزشک سطح بعدی ارائه خدمات دندانپزشکی را اقدامات پیشگیری دندانپزشکی روی یونیت دانست و گفت: در این جا نیز هیچگونه نیروی انسانی در مراکز روستایی وجود ندارد و در مناطق حاشیه‌ای شهرها نیز خدمات مراقبتی توسط رابطان سلامت صورت نمی‌گیرد.

حصاری گفت: در سطح دوم نیز که ارائه خدمات درمانی و مراقبتی ابتدایی صورت می‌گیرد به طور کلی دارای ضعف و مشکل هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در سطح سوم که همان دندانپزشکان هستند نیز دسترسی محدودتر می‌شود و مردم به ویژه روستائیان دسترسی به خدمات سلامت دهان و دندان ندارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها