امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14332
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با صدور پیامی از متانت و ادبیات تفاهم آمیز رسانه‌ها در انتخابات قدر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با صدور پیامی از متانت و ادبیات تفاهم آمیز رسانه‌ها در انتخابات قدر دانی کرد که متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم

24 خرداد، روز حماسه سیاسی و غلبه حضور شکوهمند ملت بر توطئه ها، فشارها و تهدیدهای بیگانه بود که برگی زرین بر تاریخ پرافتخار کشورمان افزود و به دعوت و هدایت رهبر عزیز انقلاب اسلامی و اجابت ملت آگاه و خردورزمان، عزّت و سربلندی اسلام و ایران را بر قله‌های رفیع استقلال، آزادی، وحدت و همبستگی رقم زد.

بی تردید، حضور رسانه، گویاترین زبان برای بیان صحنه‌های پرشکوه و بهترین زمینه برای انعکاس مطالبات مردم، ایجاد فضای رقابت و دمیدن روح مشارکت در کالبد انتخابات بوده است. با اتکاء به این حضور حماسی، خداوند متعال را شکرگزاریم که رسانه‌های کشور در ایام انتخابات از آزمون اخلاق مداری، اعتمادسازی و اقناع مخاطبان سربلند بیرون آمدند و نه فقط با عبور هوشمندانه از همهمه منازعات انتخاباتی، دامان پاک و پرمهر خویش را به تهمت و تخریب و تفرقه افکنی نیالودند و به ابزار تخریب و حذف سیاست ورزان تبدیل نشدند، بلکه با قلم‌های بیدارگر خویش از کرامت انسانی که والاترین موهبت الهی است، صیانت کردند و با اتکاء به منابع انسانی خلاق و با دانش در جهادی الهی به دفاع از کیان فرهنگ و اندیشه برخاسته، مانع از جایگزینی قدرت محوری و جناح گرایی افراطی به جای مسؤولیت پذیری و وجدان رسانه‌ای شدند. امید است از این پس نیز رسانه‌های کشور از استفاده ابزاری از حریم رسانه برای اهداف جناحی اهل سیاست مانع شوند و رسانه‌های اعتمادساز و معتبر کشور را که ارزشمندترین سرمایه‌های فرهنگی ایران اسلامی است، از محو استقلال و مسخ هویت حرفه‌ای و خدای ناکرده تأسی بی چون و چرا به مناسبات قدرت بازدارند. امید است همچنان که آزمون انتخابات، سربلندی رسانه‌های صادق و روشنگر داخلی را در کنار ملت شریف رقم زد، در ادامة این مسیر نیز جامعة رسانه‌ای از مسیر اطلاع رسانی و نقد روشمند خارج نشوند و به مجرای نگاه تک بعدی و منفعت گرایی سیاسی درنیفتند تا تعاطی و تعامل رسانه‌ای آنها هرگز جای خود را به تضادهای جناحی ندهد.
 
این جانب با تبریک به منتخب محترم ملت عزیز ایران، جناب آقای دکتر حسن روحانی وظیفه خود می دانم از یکایک رسانه‌ها، مطبوعات و فعالان رسانه ای که با قلم و قدم خویش بر شور و شعف عمومی در عرصه مشارکت سیاسی افزودند، تشکر کنم و از این که با متانت، اخلاق‌مداری و قانونمندی، حریم و حیثیت رسانه را پاس داشتند خاضعانه سپاسگزاری نمایم.

امید است اهل رسانه همواره منادی حماسه‌های ملت سرافزار ایران باقی بمانند و با حفظ این ادبیات تفاهم آمیز و پرهیز از ایفای نقش‌های غیرذاتی و تحمیلی، هر روز بیش از پیش به شأن و جایگاه حرفه‌ای خود نایل آیند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها