امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143332
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه تجدید نظر بحرین روز گذشته (پنج‌شنبه) حکم حبس ابد و سلب تابعیت پنج شهروند ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه تجدید نظر بحرین روز گذشته (پنج‌شنبه) حکم حبس ابد و سلب تابعیت پنج شهروند بحرینی را به اتهام واهی دست داشتن در اقدامات تروریستی و ارتباط با ایران تایید کرد.

پایگاه خبری «عربی پرس» با اعلام این خبر نوشت: «احمد الحمادی»، رئیس دایره جرایم کیفری دادستانی بحرین اعلام کرد که دادگاه عالی تجدید نظر بحرین در پنجمین جلسه خود درخواست تجدید نظر در حکم صادره از سوی دادگاه کیفری این کشور در خصوص 5 شهروند بحرینی فعال در گروه‌های تروریستی و در ارتباط با کشورهای خارجی را رد و حکم صادره درباره آنها را تایید کرد.

الحمادی افزود: اما این دادگاه حکم صادره درباره 2 شهروند دیگر بحرینی مبنی بر حبس 3 سال را ابطال کرد.

دادستانی بحرین در سال 2013 میلادی 9 شهروند بحرینی را متهم کرد که اقدام به تشکیل و اداره گروهی برای مبارزه با قوانین حاکم بر کشور بحرین کرده‌اند و در این راستا برای ممانعت از فعالیت دستگاه‌ها و موسسات دولتی متوسل به اقدامات تروریستی شده‌اند.

پس از آن دادگاه بحرین 6 نفر از این متهمان را به تلاش برای ارتباط با کشور خارجی یعنی ایران با هدف ضربه زدن به امنیت بحرین و 5 نفر از آنها را به حمل سلاح محکوم کرد تا به تبع آن در 29 سپتامبر گذشته حکم دادگاه بحرین مبنی بر حبس ابد برای تمام 7 نفر و لغو اتهام وارده به 2 نفر از آنها در خصوص حمل سلاح و درگیری‌ با نیروی پلیس و سلب تابعیت بحرینی از تمام آنها و مصادره اشیاء ضبط شده صادر کرد.

5 نفر از متهمان خواستار تجدید نظر در حکم صادره شدند که درخواست آنها پذیرفته شد، اما تغییری در حکم صادره ایجاد نشد.

کشور بحرین از 14 فوریه 2011 میلادی شاهد اعتراض‌های مردمی است که خواهان براندازی نظام مطلقه سلطنتی در این کشور است. رژیم آل خلیفه مدعی است، جمعیت «الوفاق»، بزرگ‌ترین گروه معارض بحرینی در پس این اعتراضات قرار دارد و در این راستا طی هفته‌های گذشته اقدام به بازداشت «شیخ علی سلمان»، دبیرکل این جمعیت کرده است.

رژیم آل خلیفه همچنین معارضان بحرینی را به جانبداری و ارتباط با ایران متهم می‌کند، اتهامی که معارضان بحرینی همواره آن را رد کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها