امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14334
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۱
تعداد بازدید: 80
سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از افزایش اعتبارات نشر که شامل کتاب و مطبوعات می‌شود، خبر داد و گفت: این اعتبارات در مقایسه با سال ...

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس از افزایش اعتبارات نشر که شامل کتاب و مطبوعات می‌شود، خبر داد و گفت: این اعتبارات در مقایسه با سال گذشته با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبرو شده است و  امیدواریم که این امر موجب گشایش و وسعت فعالیت مطبوعات کشور شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در سال گذشته اعتبارات درنظر گرفته کمتر از اعتبارات سال جاری بود ضمن آنکه تخصیص اعتبارات به حوزه نشر نیز با تخصیص اندکی روبرو بود.

وی بیان داشت: با افزایش اعتبارات در سال جاری امیدواریم که دست مسئولان معاونت مطبوعاتی برای تخصیص اعتبارات باز باشد.

این مقام مسئول یادآور شد: در این دوره در مقایسه با دوره‌های گذشته اقدامات چشم‌گیر تری را انجام دادیم به طوری‌که می‌توان گفت اقداماتی که در دوره‌های جدید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رخ داده است در مقایسه با دوره‌‌های پیش از سال 84 قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه یارانه مطبوعات طی سال‌های اخیر به خوبی توزیع شده است،‌ ادامه داد: در دولت دهم بیش از 2هزار مجوز نشریه صادر شده است.

حسینی با بیان اینکه هم‌اکنون 60روزنامه سراسری در کشور وجود دارد و به چاپ می‌رسد، گفت: از این تعداد 32 روزنامه مربوط به اصلاح طلبان است و در این میان 14روزنامه گرایش خود را اعلام نکرده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: در دوره 8ساله اخیر اقدامات خوبی انجام شده است که می‌توان به برپایی نمایشگاه‌های مطبوعات مستقل، برگزاری جشنواره‌های فصلی مطبوعات و برگزاری‌نمایشگاه مستقل تخصصی مطبوعات اشاره کرد.

به گفته وی، اقدامات مزبور تماماً بیانگر توجه به مطبوعات و رسانه بوده است.

حسینی با بیان اینکه ردیف نشر در سال گذشته برابر 110میلیارد تومان بود، افزود: ردیف بودجه نشر شامل مطبوعات و کتاب می‌شد که امسال ردیف نشر به 150 میلیارد تومان افزایش یافت. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در سال گذشته کمتر از 50درصد اعتبارات به مطبوعات تخصیص می‌یافت این در حالی است که امسال تخصیص اعتبارات نیز افزایش یافته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار