امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143344
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قانونگذاران ایتالیایی در دومین دور رأی‌گیری در روز جمعه باز هم نتوانستند ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قانونگذاران ایتالیایی در دومین دور رأی‌گیری در روز جمعه باز هم نتوانستند رئیس‌ جمهور این کشور را انتخاب کنند.

دور نخست رأی‌گیری در پارلمان ایتالیا برای انتخاب دوازدهمین رئیس‌جمهور این کشور روز پنجشنبه برگزار شد، اما هیچیک از نامزدهای احراز این پست نتوانستند در این دور از انتخابات موفق شوند.

با گذشت حدود دو هفته از استعفای «جورجیو ناپولیتانو» رئیس‌جمهور مستعفی ایتالیا، پارلمان این کشور روز پنجشنبه دور نخست رأی‌گیری برای انتخاب دوازدهمین رئیس‌جمهور این کشور را آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، حدود 1009 نماینده مجلس نمایندگان، سنا و نمایندگان استانی ایتالیا در انتخابات روز گذشته این کشور برای انتخاب رئیس‌جمهور جدید شرکت کردند.

«متئو رنتزی» نخست‌وزیر ایتالیا، «سرژیو ماتارلا» قاضی 74 ساله دادگاه قانون اساسی را به عنوان نامزد حزب چپگرای میانه دموکرات‌ها معرفی کرده و اعلام کرد فردی که به عنوان نامزد پست ریاست جمهوری انتخاب می‌شود باید از تجربه سیاسی و نهادی برخوردار باشد تا بتواند طی 7 سال آینده هدایت ایتالیا بپردازد. 

نامزد پیشنهادی نخست‌وزیر ایتالیا مورد توافق و قبول اغلب شرکت‌کنندگان دموکرات قرار گرفت اما از سوی «سیلویو برلوسکونی» نخست‌وزیر راستگرای پیشین این کشور رد شد و در نهایت هیچیک از نامزدهای احراز پست ریاست جمهوری ایتالیا نتوانستند در انتخابات روز گذشته این پست را از آن خود کنند.

بر اساس قانون اساسی ایتالیا، نامزد پست ریاست جمهوری برای احراز این سمت باید دو سوم آراء را از آن خود کند و در صورت ناکامی در سه دور اول رأی‌گیری، از دور چهارم به بعد می‌بایست اکثریت مطلق آراء را به دست بیاورد. 
جورجیو ناپولیتانو رئیس‌جمهور 89 ساله ایتالیا که از مدت‌ها پیش درصدد استعفای زودهنگام از مقام ریاست جمهوری بود، سرانجام حدود دو هفته پیش از سمت خود استعفا کرد.

وی در آوریل سال 2013 برای دومین بار از سوی احزاب سیاسی این کشور به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد و در ابتدای ماه دسامبر گذشته اعلام کرد که در پایان ماه درباره استعفای زودهنگام خود از سمتش پیش از پایان دور دوم ریاست جمهوری ایتالیا تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی که با هدف تلاش به برقراری و ایجاد ثبات در ایتالیا و خروج این کشور از بحران سیاسی عمیق پذیرفته بود برای دومین بار ریاست جمهوری ایتالیا را بر عهده گیرد، در همان زمان اعلام کرد که نمی‌تواند دور دوم ریاست جمهوری خود را به طور کامل به پایان برساند.

ایتالیا رسما تا 31 دسامبر 2014 رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا بود و از 13 ژانویه 2015 لیتوانی ریاست این اتحادیه را بر عهده گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها