امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143347
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه رسیدگی به جرائم جنگی سازمان ملل روز جمعه حکم حبس ابد برای دو فرد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دادگاه رسیدگی به جرائم جنگی سازمان ملل روز جمعه حکم حبس ابد برای دو فرد صرب‌تبار که متهم به قتل دست‌کم هشت هزار مسلمان در سال 1995 هستند را تأیید کرد.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه قاضی «پاتریک رابینسون» روز جمعه در جلسه دادرسی مربوط به جرائم جنگی یوگسلاوی اعلام کرد دادگاه تجدید نظر حکم حبس ابد «وویادین پوپوویچ» 57 ساله و «لیوبیسا به‌آرا» 75 ساله را تایید می‌کند.

این دو نفر از افسران ارشد ارتش صرب‌ها در جولای سال 1995 بودند ـ زمانی که در جریان بیش از هشت هزار مسلمان در یکی از بدترین خونریزی در خاک اروپا از زمان جنگ جهانی دو ظرف سه روز قتل عام شدند.

«پوپوویچ» که در جلسه دادگاه روز جمعه کت تیره و تی‌شرت مشکی پوشیده بود پس از قرائت حکم سرش را به آرامی تکان داد، اما «به‌آرا» که کت مشکی و لباس سفید به تن داشت، بی‌حرکت سرجایش ایستاد.

در ماجرای کشتار سربرنیتسا حدود 8000 نفر از ساکنان بوسنی‌تبار شهر سربرنیتسا در بوسنی و هرزگوین امروزی توسط ارتش جمهوری صربستان کشته شدند.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها