امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143354
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع خبری از احتمال برکناری «أحمد بن عبدالعزیز قطان» سفیر عربستان در ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع خبری از احتمال برکناری «أحمد بن عبدالعزیز قطان» سفیر عربستان در مصر که از افراد نزدیک به «خالد التویجری» رئیس دفتر ملک عبدالله پادشاه متوفی این کشور شناخته می‌شود، ‌خبر دادند.

برخی منابع نزدیک به سفارت عربستان در مصر به وب‌سایت خبری بوابة القاهره گفته‌اند که بزودی احمد قطان در راستای تغییرات گسترده‌ای که عربستان سعودی پس از مرگ ملک عبدالله و به قدرت رسیدن سلمان بن عبدالعزیز شاهد بوده، برکنار خواهد شد.

براساس این گزارش، احمد قطان که از افراد نزدیک به التویجری رئیس دفتر ملک عبدالله پادشاه متوفی به حساب می آمد، از دو روز قبل به ریاض فراخوانده شده است.

بوابة القاهره تصریح کرده که سخنرانی احمد قطان درباره روابط تاریخی عربستان و مصر که قرار بود شب گذشته در نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره برگزار شود نیز لغو شد.

خالد التویجری که یکی از بانفوذترین شخصیت‌ها در دوره حکومت ملک عبدالله بود و در نخستین روز به قدرت رسیدن ملک سلمان برکنار شد، براساس برخی گزارش‌ها اکنون در ریاض در بازداشت خانگی به سر می برد و زیر نظر نیروهای امنیتی زندگی می کند.

التویجری در زمان ملک عبدالله تلاش زیادی انجام داد تا زمینه به قدرت رسیدن فرزندان ملک عبدالله از جمله متعب بن عبدالله و عبدالعزیز بن عبدالله را فراهم کند که این مسئله خشم دیگر شاهزادگان به ویژه شاهزاده‌های شاخه سدیری-رقبای فرزندان عبدالله در دربار آل سعود_ را برانگیخته بود.

التویجری در حوزه سیاست خارجی نیز نقش مهمی در سازماندهی مقابله همه جانبه ریاض با اخوان المسلمین و سرنگونی محمد مرسی داشت.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها