امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143355
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
سید «حسین رضوانی بامیانی»، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

سید «حسین رضوانی بامیانی»، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، با اشاره به توهین به ساحت «حضرت محمد (ص)» از سوی غربی‎ها، به‎ویژه از سوی مجله «شارلی ابدو» فرانسه اظهار داشت: اسلام‎هراسی و تنش‎زایی میان مسلمانان و غربی‎ها گزینه‎های منتخب سیاسیون برای کاهش روند اسلام‎پذیری در میان جوانان و روشن‎فکران است.

وی تأکید کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، جوانان غرب با تلاش‎های فراوان نتوانستند به پرسش‎های مورد نیاز خود دست یابند، به همین دلیل به متون و علمای اسلامی مراجعه کرده و پس از دریافت پاسخ‎های قانع کننده اسلام را نسبت به ادیان خود ترجیح داده و دسته دسته به اسلام رو آوردند.

رئیس کمیسیون مطالعات شورای اخوت اسلامی افغانستان در ادامه گفت: پیدا شدن گمشده جوانان و روشن‎فکران غربی در اسلام برای سیاسیون آنها سنگین تمام شده و به همین دلیل در پی مطالعاتی برای پایان وضع موجود خود شدند.

بامیانی گفت: مقام‎های غربی پس از بررسی و مطالعه به این نتیجه رسیدند که باید یک چهره هولناک، وحشتناک و خشن از اسلام ارائه کنند تا کسانی که دلبسته به اسلام بوده و سعادت و کمال خود را در اسلام می‎ببینند، از این چهره ترسیده و به اسلام رو نیاورند.

وی در ادامه گفت: راه‎کار دیگر و گزینه مهم دیگر غربی‎ها، ایجاد تنش در میان اسلام و غربی‎ها بوده و به این صورت نخواستند تا تصویر خوبی از مسلمانان در میان جوامع غربی موجود باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه افغانستان تصریح کرد: مقام‎های غربی برای اینکه به سر منزل مقصود خود برسند، تروریست تربیت کرده و آن‎ها را در اکثر کشورهای اسلامی وادار به انجام حملات انتحاری و انفجاری کردند تا در این صورت قادر به تغییر افکار عمومی جوامع غرب در برابر اسلام شود.

وی تأکید کرد: حمله به مجله شارلی ابدو نیز توسط همین تروریست‎های دست‎پرورده غرب انجام شده است و با این صورت غرب آن را کار مسلمانان دانسته و چهره اسلام را چهره خشن در پیش جوامع غربی ترسیم کرد.

رضوانی بامیانی در ادامه سخنان خود گفت: با این افکار و گزینه‎های منتخب دولتمردان غربی، مسلمانان اتفاقات و حوادث سختی را متحمل شدند.

وی تأکید کرد: در جریان سال‎های گذشته مسلمانان هزاران میلیارد دلار ضربه دیده و همچنین عقاید افراطی را غربی‎ها در جوامع‎شان تزریق کردند.

رئیس کمیسیون اطلاعات شورای اخوت اسلامی افغانستان گفت: مسلمانان معتقدند، بشر ذاتاً و فطرتاً طالب حق و اسلام هستند و سرانجام مسلمانان بر این توطئه‎ها غالب شده و غربی‎ها جز خسارت و زیان چیزی نخواهند دید.

سیدحسین رضوانی بامیانی در ادامه سخنان خود اعتراضات مسلمانان در کشورهای اسلامی را ستودنی توصیف کرد و گفت: مسلمانان از توهین به پیامبرشان ناراحت شده‎اند و حدود 2 میلیارد مسلمان که حضرت محمد را پیامبر عشق و محبت می‎دانند در برابر این اعمال نابخشودنی غربی‎ها اظهار انزجار می‎کنند.

بامیانی در ادامه گفت: توهین به بزرگترین و ارشدترین مسلمان جهان را غربی‎ها در دستور کار خود قرار داده و این در حالی است که خود هیچ نوع توهین و تحقیر به بزرگان خود را نمی‎پسندند.

وی تأکید کرد: بر اساس قوانین فرانسه، آزادی بیان حد و حدودی دارد و مردم حق توهین به یهود را نداشته و آن را جرم می‎پندارند و در صورت که مسلمانان در آن کشور اعتقادات یهودیان را نقد کنند، محاکمه می‎شوند.

وی در پایان گفت: اما غربی‎ها آزادی بیان برای توهین مسلمانان و اسلام را آزاد گذاشته و به این صورت به مسلمانان توهین و تحقیر روا می‎دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها