امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143388
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر فیض شاعر طنز پرداز و مدیر دفتر طنز حوزه هنری درخصوص زبان طنز  و رواج آن در ادبیات جامعه گفت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر فیض شاعر طنز پرداز و مدیر دفتر طنز حوزه هنری درخصوص زبان طنز  و رواج آن در ادبیات جامعه گفت: استفاده از زبان طنز در ادبیات داستان نویسی و به خصوص داستان انقلاب، ظرفیت عظیم و پهناوری را به آن اضافه می کند و می توان با قرار دادن این موضوع در فراخوان جشنواره  شرایطی را برای حضور هنرمندان با استعداد  طنزنویس  در این جشنواره فراهم کرد.

وی  داوری  آثار طنز را متفاوت از سایر بخش های جشنواره دانست و متذکر شد: اگر قرار باشد بخش مجزایی به این عنوان در جشنواره داشته باشیم یا آثاری که با این مضمون می رسد با همان نگاهی که سایر آثار مورد ارزیابی قرار می گیرند بررسی کنیم، کار اشتباهی را انجام داده‌ایم؛ بلکه برای این منظور باید متناسب با زبان طنز داوری کنیم.
وی ادامه داد: میان کار طنز و کار جدی در یک موضوعاتی اتفاق نظر وجود دارد ولی در بسیاری از روش ها راهشان از هم جدا می شود.

فیض طنز را زبانی مردمی و شیرین ارزیابی کرد و بیان داشت: اگر برگزار کنندگان جشنواره نسبت به  پتانسیل های بالای این زبان آگاه شوند و از آثار تولید شده در این زمینه بیشتر استفاده کنند، می توان امیدوار بود که جشنواره داستان انقلاب جایگاهی مردمی تر به دست آورده است.

این شاعر کشور با بیان این که هنرمندان ما در سال های اخیر آثار فاخری را در ادبیات انقلاب تولید کرده اند، خاطرنشان کرد: با گذشت سال ها از اتفاقات آن روزها، هنوز ما شاهدیم آثاری که تولید می شوند نه تنها افت نکرده اند بلکه روز به روز آثار ماندگار و مخاطب پسندی تولید و روانه بازار می شوند.

وی افزود: نمونه بارز آن همین جشنواره داستان انقلاب است که در درون خودش یک کارخانۀ تولید نویسنده ارزشی دارد که با چاپ این آثار کلکسیون خوبی از آثار ارزشی را روانه بازار می کند.

وی تصریح کرد: اگر در تبلیغاتی که برای این جشنواره صورت می گیرد بخشی از کارمان را نیز به معرفی  جشنواره به کشورهای خارجی در نظر بگیریم، می توانیم از مشارکت کشورهای دیگر در زمینه ادبیات انقلاب نیز استفاده کنیم.

مدیر دفتر طنز حوزه هنری به متجلی شدن شعارهای زمان انقلاب در داستان ها اشاره کرد و گفت: همواره داستان هایی که به اتفاقات انقلاب می پردازند باید با پرداختن به شعارهای آن زمان، نمایی کلی را برای مخاطب خود از شور و هیجانات آن  دوره به تصویر بکشند تا مخاطب به درک جامعی برسد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها