امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143458
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۹
تعداد بازدید: 43
حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به توطئه‌های نفتی اخیر عربستان و کویت علیه ایران در بحث کاهش قیمت نفت، گفت: اگر دولتمردان این مسئله را باور کرده‌اند که توطئه‌هایی برای کشور در قیمت نفت چیده شده و کشورهایی در راستای نقشه‌های شوم دشمن حرکت می‌کنند، باید به خود آمده و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی حوزه‌های داخلی را فعال و تولید داخلی را تقویت و استفاده از تولید داخلی را به عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه به وجود آورند.
وی افزود: هنوز فرهنگ طاغوتی ارجحیت جنس خارجی بر داخلی در کشور ما جود دارد و تا زمانی که باور مسئولان این باشد که کالای خارجی بر کالاهای داخلی ترجیح داده شود این فرهنگ غلط به عنوان یک مشکل جدی وجود خواهد داشت و تولید داخلی هم تا زمانی که این فرهنگ غلط بر کشور حاکم باشد با مشکل مواجه خواهد بود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: هیچ یک از دولت‌ها اراده جدی در جهت کاهش وابستگی بودجه به نفت ندارند چراکه این امر نیازمند کار و تلاش، اهتمام و جدیت بوده و نیازمند ریسک‌پذیری است.
موسوی‌نژاد همچنین خاطرنشان کرد: به رغم اینکه عموم مردم به این مسئله اعتقاد دارند که باید در بحث اقتصاد مقاومتی از پتانسیل‌های مختلف بهره گرفت و به نفت متکی نبود اما متاسفانه دولتمردان به این مسئله توجهی ندارند چراکه این امر نیازمند برنامه‌ریزی است.
وی افزود: متاسفانه ما در حوزه مدیریت این تنبلی را مشاهده می‌کنیم و به سمت راحتی پیش می‌رویم؛ اقدام راحت این است که هر چند با قیمت‌ پایین نفت را بفروشیم و از درآمدهای آن در جهت حل مشکلات کشور استفاده کنیم.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس در پایان گفت: ما اتاق فکری برای جایگزین کردن سایر منابع درآمدی به جای نفت تشکیل نمی‌دهیم و این در حالی است که نخبگان اقتصادی خوبی را در کشور داریم که اگر به نظرات این اقتصاددانان و مشاوران آنها تکیه کنیم، می‌توانیم راهکارهای خوبی را در بحث اقتصاد مقاومتی داشته باشیم اما متاسفانه این ارتباط با نخبگان در دولت‌ها در حد شعار باقی مانده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار