امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143474
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه امشب (شنبه) در همایش «ما عاشقان محمد هستیم» که با حضور دانشجویان غیر ایرانی مشغول به تحصیل در ایران در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، طی سخنانی با بیان اینکه در بینش دینی خود آزادی را گوهر گرانبهایی می‌دانیم، گفت: نفس آزادی و آزادگی ارزش ذاتی دارد.
وی افزود: هر کسی که از آزادی بیان استقبال کند، اوضاع را بهتر می‌فهمد، ضمن اینکه نقطه مقابل آزادی، استکبار محسوب می‌شود.
قشقاوی با اشاره به آزادی بیان، تفکر، نقد و بررسی اظهار داشت: برای آزادی بیان ارزش بالایی به لحاظ دینی قائل هستیم، فقط مشکل این است که اگر این آزادی بیان تبدیل به آزادی غیرمسئولانه شود، آن زمان خطرناک است.
معاون وزیر خارجه خاطرنشان کرد: در منشور حقوق بشر و ... بحث از آزادی بیان شده است که یعنی مرز آزادی‌ها زمانی است که نسبت به آزادی دیگری، خدشه‌، اهانت و نفرت پراکنی نشود که این چهار مقوله در جهان باید با هم بررسی شود.
وی گفت: اگر آزادی بیان مسئولانه نباشد و تبدیل به نفرت پراکنی شود، آن زمان از آزادی سوء استفاده شده و این آزادی دیگر معنا ندارد.
قشقاوی افزود: در آزادی مسئولانه در بیان، باید مخاطب حتما آن را درک کند، نه گوینده.
وی اظهار داشت: منحنی آزادانه بیان غیر مسئولانه و اهانت‌های مکرر خشونت روانی ایجاد می‌کند و این خشونت تبدیل به عکس العمل می‌شود.
معاون وزیر خارجه خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکل غربی‌ها، عدم تساهل است.
وی به تحمیل فرهنگ سکولار به برخی دولت‌ها اشاره کرد و افزود: برخی شهروندان اروپایی که اصالتا آفریقایی و آسیایی هستند و در فرهنگ اروپایی نظیر کشورهای آلمان و فرانسه بزرگ شده‌اند و با فرهنگ و زبان آنها خو گرفته‌اند، به دلایل مختلف نظیر تبعیض صورت گرفته در آنجا، این فرهنگ اروپایی را پس زده و سر از داعش و النصره درآورده‌اند.
قشقاوی اظهار داشت: جریانات سکولار غربی آمریکایی و اروپایی به دلایل مختلف نظیر کسب منفعت از جریان داعش و النصره در سوریه که جریانی مذهبی محسوب می‌شود، حمایت می‌کنند که باید بحث رابطه دموکراسی و سکولاریسم با این جریانات را مورد بررسی قرار داد.
وی خاطرنشان کرد: ریشه تبعیض در اروپا و آمریکا سر از داعش در آورده است.
معاون وزیر خارجه به انتقاد از رفتارها و تبعیضات صورت گرفته در اروپا و آمریکا اشاره کرد و گفت: اگر اروپایی‌ها از داعش به دلیل منافعشان حمایت می‌کنند و می‌گویند که ما آزاد هستیم و از این جریان مذهبی پشتیبانی می‌کنیم، باید از آنها این سؤال را پرسید که چرا مسئولان اروپایی اجازه نمی‌دهند که آزادی حجاب و چادر در کشورهای آنها اجرا شود.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به چند فرهنگی اعتقاد دارد و آن را بارها آزادانه در اجلاس عدم تعهد و شورای حقوق بشر سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی بیان کرده است.
قشقاوی در پایان تأکید کرد: ادیان و اقوام باید کنار هم باشند و تبعیض بین سیاه و سفید و همچنین اروپایی و آسیایی نباید وجود داشته باشد، زیرا همه ما بنده خدا هستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها