امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143487
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در جلسه روز سه‌شنبه (7 بهمن 93) وقتی مستندات و جداول مربوطه را ارائه کردم و مسئولان شرکت گاز توضیحاتشان را ارائه دادند، آقای زنگنه اشکال بنده را پذیرفت و از دقت نظر صورت گرفته تشکر کرد.

با این حساب دولت ملزم و موظف است که تمام گاز بهای اضافه‌ای که بر اساس روش قبل از مردم گرفته است را به آنها باز گرداند.

نکته مهمی که نباید از آن غفلت کرد این است که بر اساس آمار ارائه شده شرکت گاز، دهک اول جامعه (اقشار کم درآمد و واقعا ضعیف) در حالی که 10٫5 درصد از جمعیت کشور تشکیل می‌دهند، فقط یک درصد از گاز را مصرف می‌کنند، ولی دهک دهم جامعه (اقشار پردرآمد و ثروتمندان) 9٫5 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، اما 21٫5 درصد از منابع گاز را مصرف می‌کنند.

به گزارش فارس، رسایی پیشتر در تذکر شفاهی در یکی از جلسات علنی مجلس گفته بود: بر اساس شیوه محاسبه شرکت گاز خانوارهایی که از 100 تا 300 مترمکعب مصرف دارند باید 47 درصد گران‌تر هزینه بپردازند و هر چه پلکان این مصرف بیشتر می‌شود، هزینه پرداختی خانوار کمتر می‌شود به طوری که خانوار با مصرف 1800 مترمکعب گاز فقط 7 درصد گران‌تر می‌پردازد.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرده بود: به نظر می‌رسد از آنجا که اکثر خانوارها تا از 300 تا 700 مترمکعب مصرف دارند، شرکت گاز به دنبال درآمدزایی بیشتر است در حالی که بر اساس عقل، انصاف و قانون هدفمندی یارانه‌ها هر خانواده ای کمتر مصرف می‌کند، باید کمتر هزینه بپردازد نه بیشتر.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار