امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143492
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، بسیج دانشجویی 35 دانشگاه استان خوزستان در ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، بسیج دانشجویی 35 دانشگاه استان خوزستان در نامه‌ ای خطاب به رئیس قوه قضائیه اعلام کردند: زمزمه‌هایی مبنی بر مماشات مهدی هاشمی  به گوش می‌رسد که ما دانشجویان را نگران کرده است که مبادا فشار باندهای قدرت و ثروت قوه قضائیه را تحت تاثیر قرار دهد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

« جناب آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی

ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

( ای اهل ایمان در راه خدا پایدار و استوار باشید و گواه بر عدالت و دادخواهی باشید. و همانا شما را نباید دشمنی و عداوت برخی از افراد وادار سازد که از راه راست عدالت خارج شوید. عدالت داشته باشید -در همه جا و هر زمان- که بی‌گمان عدالت به تقوا نزدیک‌تر از هر کاری است و تقوا را پیشه خود سازید که همانا خداوند بر هر چه می کنید آگاه است. سوره مائده آیه 8)

رهبر معظم انقلاب در تبیین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌فرماید: نکته‌ نهم ( از مؤلفه‌های سیاست‌های مقاومتی)، فسادستیزی است؛ ما اگر می‌خواهیم مردم در صحنه‌ اقتصاد باشند، باید صحنه‌ اقتصادی امنیت داشته باشد؛ اگر امنیت را می‌خواهیم، بایستی دست مفسد و سوءاستفاده‌چی و دور زننده‌ قانون و شکننده‌ قانون بسته بشود؛ مبارزه‌ با فساد این است؛ این باید جدی گرفته بشود؛ امروز خوشبختانه مسئولین این را می‌گویند، لکن گفتن کافی نیست. همه‌ مسئولین- چه مسئولین اجرائی، چه مسئولین قضائی و چه مسئولین قوه‌ی مقننه - در این جهت مسئولند. اگر چنانچه وضع اجتماع، وضع اقتصادی کشور مثل یک خانه‌ بی در و دروازه‌ای بود که هرکه خواست آمد، هر جور خواست عمل کرد، هرچه خواست برد، خورد، خب معلوم است، انسان نجیبِ شایسته‌ متینی که می‌خواهد از راه حلال ارتزاق کند، طبعاً جلو نمی‌آید.

در شرایطی که کشور از جهات مختلف تحت فشار اقتصادی و تحریم قرار گرفته است به تبع آن نیاز به تولید ملی و ارتقا سرمایه گذاری داخلی و فعال شدن مردم در سرمایه گذاری طرح‌های اقتصادی بیشتر احساس می‌شود و این مهم تنها در شرایطی اتفاق می‌افتد که سرمایه گذاران بازار امن و به دور از رانت و قدرت را ببینند.

در این سال‌ها بارها و بارها شنیده‌ایم که عده‌ای قسمتی از اقتصاد کشور را در دست خود گرفته و با استفاده از ابزار رانت و قدرت به بیت‌المال دست‌اندازی می‌کنند ولی هیچ‌گاه مبارزه جدی قوای کشور را در این امر ندیدیم که این امر خود موجب گسترش مفسدان اقتصادی شد. اقتصاد کشور با اقدامات عده‌ای آقازاده و مسئول به صورت جدی آسیب دیده است. فساد مسئله‌ای است که علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور موجب بدبینی ملت می‌شود و مبارزه با فساد نه تنها با کلام بلکه با قاطعیت باید اتفاق افتد تا امنیت اقتصادی کشور تضمین گردد.

با اعلام حکم پرونده محمدرضا رحیمی که روزی سمت معاون اولی رئیس جمهور را به یدک می‌کشید بر این باور شدیم که قوه قضائیه به طور جدی وارد میدان مبارزه با مفسدان اقتصادی شده است، اما زمزمه‌هایی مبنی بر مماشات با آقازاده معروف مهدی هاشمی کم و بیش به گوش می‌رسد که ما دانشجویان را نگران کرده است که مبادا فشار باندهای قدرت و ثروت قوه قضائیه را تحت تاثیر قرار دهد.

آنچه در اذهان عمومی از فعالیت‌های این فرد حک شده است علاوه بر مفاسد اقتصادی و سوءاستفاده از رانت و قدرت حضور در جریان فتنه سال 88 و حتی زمینه‌سازی در ایجاد تحریم و فشار اقتصادی بیشتر بر کشور است که جرم نامبرده را سنگین‌تر می‌کند و مماشات در این قضیه یا تخفیف مجازات اثرات نامطلوبی بر جامعه خواهد گذاشت.

ریاست محترم قوه قضائیه

ما دانشجویان از شما انتظار داریم در برابر پرونده‌های مفاسد اقتصادی با جدیت و قاطعیت و بدون اثر پذیری از باندهای قدرت و ثروت ایستادگی کرده و در دوران تحریم و فشار اقتصادی با اعلام احکام سنگین برای مفسدان اقتصادی مرهمی برای آلام مستضعفین باشد و قطعا ملت بزرگ ایران اگر عزم جدی شما را ببینند همچون گذشته در برابر تحریم‌ها صبر و شکیبایی خواهند کرد.

1-بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز

2-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

3-بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت اهواز

4-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دزفول

5-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دزفول

6-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

7-بسیج دانشجویی دانشگاه جندی شاپور دزفول

8-بسیج دانشجویی دانشگاه اصول دین دزفول

9-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اندیمشک

10-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اندیمشک

11-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز

12-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور ایذه

13-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ایذه

14-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور اهواز

15-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور رامشیر

16-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آبادان

17-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور آبادان

18-بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت آبادان

19-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شوش

20-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شوشتر

21-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شوشتر

22-بسیج دانشجویی دانشگاه هنر شوشتر

23-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شوشتر

24-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بهبهان

25-بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بهبهان

26-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور بهبهان

27-بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بهبهان

28-بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس آبادان

29-بسیج دانشجویی دانشگاه پرستاری آبادان

30-بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی اهواز

31-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رامهرمز

32-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد امیدیه

33-بسیج دانشجویی دانشگاه مسجد سلیمان

34-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مسجد سلیمان

35-بسیج دانشجویی دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان»

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها