امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14350
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 80
به گزارش فارس به نقل از گلوبال‌پست، «جان برد» وزیر خارجه کانادا در واکنش به پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دور از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران اعلام ...

به گزارش فارس به نقل از گلوبال‌پست، «جان برد» وزیر خارجه کانادا در واکنش به پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دور از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران اعلام کرد که انتخابات و نتایج آن کاملاً بی‌مفهوم و بی‌معنی است.

علیرغم اذعان رسانه‌های جهان به مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، وی با لحن بسیار تندی ضمن محکوم کردن محدودیت‌های موجود برای برگزاری یک انتخابات آزاد مدعی‌ شد: این انتخابات و نتایج آن بی‌معنی است.

وی دولت ایران را متهم کرد که تمامی بحث‌های آزاد و بامفهوم درباره موضوعات کلیدی که بر شهروندان عادی و ایرانیان در زمینه حقوق تجمع صلح‌آمیز و آزادی ارتباط در این انتخابات تأثیر می‌گذارد را ساکت کرده است.

برد مدعی شد که رئیس‌جمهور ایران تاحدودی قدرت سیاسی دارد اما این نقش با مجلس و همچنین جایگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران محدود شده است.

واکنش تند دولت کانادا با انتقادات شدیدی در شبکه‌های اجتماعی و همچنین تعدادی از ایرانیان کانادا روبرو شد.

شبکه «بی بی سی» نیز به دنبال واکنش وزیر خارجه کانادا به انتخابات ایران با «پال دویر»، نماینده مجلس کانادا در حزب اصلی مخالف دولت این کشور که مسئولیت اظهارنظر در مورد سیاست خارجی این حزب را برعهده دارد، مصاحبه کرد.

وی واکنش وزیر خارجه کانادا را غیردیپلماتیک خواند و و تصریح کرد: محتوای بیانیه او با وقایع چند روز گذشته در ایران هیچ تناسبی ندارد. این انتخابات نشان دهنده پافشاری مردم ایران بر خواسته‌هایشان بود.

دویر تأکید کرد که متأسفانه این بیانیه نشان داد که وزیر خارجه کانادا تا چه اندازه از واقعیت‌های سیاسی ایران بی اطلاع است.

اظهارات وزیر خارجه کانادا در حالی مطرح شده است که «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، از احترام به انتخاب مردم ایران صحبت کرد و به آنها برای حضور در این فرآیند سیاسی تبریک گفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها