امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143500
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه  در همایش& nbsp;بازخوانی 36 سال ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران که به همت جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد حضور یافته بود،‌   ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر و یاد و خاطره فجرآفرینان اظهار داشت: این ایام جامعه متوجه روزها و حوادث انقلاب است،حوادثی که این روزها را به دلیل تأثیرگذاری بر سرنوشت ملت ایام الله کرد.

تقوی با تفسیر و تشریح پایه ها و مبانی قرآنی ایام الله گفت: انقلاب اسلامی یکی از بزرگترین پدیده های قرن حاضر به اعتراف افرادی است که از بیرون نظاره گر انقلاب بوده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: امتیازات و ویژگی های انقلاب اسلامی ایران آن را از سایر انقلاب ها متمایز کرده است که باید در تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی به ابعاد مختلف آن پرداخته شود. در خارج از کشور به موضوع شناسی انقلاب اسلامی ایران بیش از داخل پرداخته می شود و مورد بحث و بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: باید خاستگاه انقلاب، آرمان ها، رهبری امت و دستاوردهای انقلاب را شناخت، دستاوردهای انقلاب در دو بعد ذهنی و عینی قابل بررسی است؛ انقلاب تحول در نگرش ها بود و انقلاب امام نخست انقلاب افکار بود و این اول دستاورد انقلاب است. دگرگونی و تحول درونی اول شرط برای تغییر و دگرگونی در بیرون است و امام به تغییر رویکردها و نگرها پرداخت و بر این اساس مفاهیم جدیدی را باز تعریف کرد چنان که دیانت را به متن سیاست آورد. امام تفسیری جدید از اسلام ارائه کرد؛ اسلام ناب و اسلام آمریکایی.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: سازش ناپذیری، مقابله با ابر قدرت ها، تمرکز زدایی از غرب و باور این که غرب کعبه آمال نیست، تغییر در نماد روشنفکری، تغییر در موازنه قدرت جهانی، خود باوری، توسعه در دایره نخبگی، تجدید حیات اجتماعی زنان، آشنایی مردم با حقوق طبیعی آنان و مطالبه آن، مشارکت اجتماعی در فرآیند تصمیم سازی و هویت بخشی به شیعه از این موارد است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها