امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143509
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در نشست علمی ـ تخصصی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در نشست علمی ـ تخصصی برنامه تعالی مدیریت مدرسه که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: راهبرد اصلی وزیر آموزش و پرورش، ارتقای کیفیت است که در ذیل آن، راهبرد تعالی مدیریت آموزشگاهی و مشارکت بوده است.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها، تعالی مدیریت آموزشگاهی است که از تابستان سال جاری با برگزاری دوره تربیت مدرس آغاز شد و یکی از نکات مهم در اجرای این برنامه، همفکری، هم‌فهمی و حمایت از برنامه در اجرای آن است.

زرافشان افزود: برنامه تعالی مدیریت مدرسه، برنامه‌ای مشترک بین مجموعه وزارتخانه آموزش و پرورش است و مدرسه و عوامل مدرسه به طور جمع مورد توجه قرار گرفته است و همه به نوعی در آن مشارکت دارند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در مطالعه مدل تعالی مدرسه، حمایت از برنامه برای موفقیت مورد تأکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین تلقی‌ها از برنامه تعالی مدیریت مدرسه مبتنی بر راهکار 1ـ7 سند تحول آموزش و پرورش است که مدرسه را کانون تربیت بداند و همچنین استانداردمحور بودن برنامه‌هاست که در 5 هزار و 700 مدرسه امسال اجرا می‌شود.

زرافشان با اشاره به اینکه برنامه تعالی نوعی برنامه پژوهش‌محور و توصیه‌ای است و براساس استانداردهای کیفیت مدرسه ارتقا و سنجش می‌شود، گفت: چارچوب برنامه تعالی مدرسه شامل 11 محور و ملاک است که دارای شاخص‌هایی در حوزه پرورشی، تربیت بدنی و سلامت و سایر بخش‌هاست.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به گذشت چند ماه از این برنامه، بازنگری و اصلاح برنامه تعالی مدیریت کیفیت انجام می‌شود و در تابستان نیز دوره تربیت مدرس با حضور 400 مدرس انجام شد و مدیران 5 هزار و 700 مدرسه، آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

وی بیان داشت: با دانشگاه فرهنگیان برای ارزیابی‌ها نیز کارهایی انجام داده‌ایم و کمیته تخصصی تشکیل شده است که این کمیته از بخش‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش بوده و به بررسی طرح و ارتقای آن می‌پردازد.

زرافشان گفت: با توجه به رویکرد کیفیت در آموزش و پرورش و توجه جهانی به آن، به نظرمان رسید یک کنفرانس در سطح ملی در خصوص کیفیت آموزش و پرورش برگزار کنیم و طرح کاهش بخشنامه‌ها به مدارس به ویژه به این تعداد از مدارس را درنظر داریم تا بخشنامه‌هایی که مغایر با برنامه تعالی مدرسه است را نداشته باشیم.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پژوهش مبتنی بر محیط مدرسه جزو رویکرد آموزش و پرورش است و در بحث تأمین اعتبار این طرح نیز باید به موقع انجام شود و بهسازی مؤلفه‌های تأثیرگذار در مدرسه شامل تجهیزات،‌ وسایل آزمایشگاهی و کارگاهی نیز مدنظر گرفته شود و از نکات ارزشمند طرح تعالی، ارتقای فرهنگ کار تیمی در فرایند اجراست. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها