امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143510
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
افشین طیبی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت‌و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رانندگی را فعالیتی فکری عنوان کرد که بر اثر تمرین و ...

افشین طیبی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت‌و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رانندگی را فعالیتی فکری عنوان کرد که بر اثر تمرین و تکرار موجب تبحر فرد می‌شود.

وی اظهار داشت: رانندگی مستلزم تمرکز و فعالیتی فکری است که انجام رفتاری دیگر مانند صحبت کردن با تلفن همراه می‌تواند موجب تداخل در آن شود.

این متخصص حوزه بهداشت روان تأکید کرد: رانندگی و صحبت کردن با تلفن همراه یا سرنشینان، دو فعالیتی است که هرکدام نیاز به تمرکز دارد و انجام همزمان آنها موجب کند شدن رانندگی می‌شود. معمولاً محتوای مکالمه از طریق تلفن همراه یا سرنشینان می‌تواند کیفیت رانندگی را تحت‌تأثیر قرار دهد، به ویژه اگر خبر دردناکی به فرد منتقل شود.

*شانس تصادف با درگیری فکری و صحبت با تلفن همراه افزایش می‌یابد

وی ادامه داد: معمولاً افراد درگیر مسائل ذهنی هستند که در صورت انجام چند فعالیت فکری، شانس تصادف افزایش پیدا می‌کند.

طیبی گفت: برخی فکر می‌کنند استفاده از هندزفری احتمال تصادف را کاهش می‌دهد، در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد مکالمه با تلفن همراه می‌تواند موجب تصادفات شدید رانندگی و بروز خسارت‌های جبران‌ناپذیری شود، بنابراین توصیه می‌شود افراد از صحبت با تلفن همراه یا سرنشینان بپرهیزند.

*مهارت در رانندگی موجب کاهش تصادفات نمی‌شود

این متخصص حوزه بهداشت روان با بیان تکرار و تمرین مهارت و تبحر آن در فرد، اظهار داشت: وقتی فرد فعالیتی را زیاد انجام می‌دهد، بعد از مدتی نیاز به تمرکز خاصی ندارد، اما این به معنی عدم تمرکز نیست، ممکن است افراد تبحر زیادی در رانندگی داشته باشند، اما به دلیل مشکلات جاده‌ای و عدم مهارت رانندگان دیگر باید تمرکز خود را موقع رانندگی حفظ کند.

وی تأکید کرد: متأسفانه، مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در رده نخست عوامل مرگ و میر در کشور قرار دارد، بنابراین هر عاملی که منجر به کاهش تمرکز و بروز تصادفات شود، لازم است از سوی رانندگان رعایت شود.

*جوانان بیشتر مراقب باشند

طیبی خاطرنشان کرد: افرادی که به تازگی گواهینامه گرفته‌اند نیاز به تمرکز بیشتری دارند، بنابراین توصیه می‌شود به هیچ وجه موقع رانندگی با تلفن همراه صحبت نکنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها