امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143516
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه دانستنی های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هر سنی می‌توان دانشجو شد، حتی در سن 80 سالگی؛ مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌

به گزارش گروه دانستنی های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در هر سنی می‌توان دانشجو شد، حتی در سن 80 سالگی؛ مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ های روسیه این موضوع را به اثبات می‌‌رسانند و به این منظور دانشگاه «قرن نقره‌ای» مخصوص تحصیل سالمندان در شهر «کورسک» گشایش یافت.

مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌های روسی می‌توانند در کلاس‌های درس دانشگاه سالمندان به تحصیل بپردازند و پس از گذشت چند دهه با برگشتن به پشت نیمکت‌های کلاس، خود را جوان و پر انرژی احساس کنند و به کسب دانش و یادگیری حرفه‌های جدید مشغول شوند.

دانشگاه «کاستروما» یکی از شهرهای باستانی روسیه با فرارسیدن عصر، خالی نمی‌شود؛ سالخوردگان جای دانشجویان جوان روزانه را می‌گیرند.

آموزش افراد مسن در سه رشته گیاه‌شناسی کاربردی و حقوق و فناوری کامپیوتری انجام می‌شود.

از مدتی که دانشگاه‌ دایر شده است، کلاس کامپیوتر یکی از کلاس‌های محبوب در بین بازنشستگان باشد؛ محصلان در این کلاس، قدم به قدم الفبای کار با کامپیوتر را می‌آموزند و جستجوی اطلاعات در اینترنت و کار با برنامه پست الکترونی را یاد می‌گیرند.

اگر در ابتدا، یادگیری برایشان سخت باشد، پس از چند درس با اطمینان بیشتری اطلاعات ضروری را در شبکه اینترنت پیدا می‌کنند و برای یکدیگر نامه ارسال می‌کنند.

استاد از نظر سن و سال مثل نوه آنهاست و گاهی حتی نتیجه آنها به حساب می‌آید؛ ولی می‌گوید از داشتن چنین شاگردانی خوشحال است، زیرا آنها با حس مسئولیت و توجه بیشتری به حرف‌های او گوش می‌کنند.

دانشجویان دانشگاه سالمندان شهر «‌کروف» در سال جاری، به طور رایگان از دانشکده «‌باغبانی علمی» دیدن می‌کنند.

این دانشکده در بین دانشجویان مسن از محبوبیت زیادی برخوردار است و تعداد دانشجویان آن 250 نفر است.

آنها در بخش «‌تغذیه و تندرستی» با ویژگی‌های تغذیه هنگام بیماری‌های مختلف آشنا می‌شوند و تهیه سهم غذایی خاص خود را می‌آموزند.

دانشکده «‌تربیت معلم»، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌های واقعی را آموزش می‌دهد. دانش کسب شده در این دانشکده برای تربیت و پرورش نوه‌هایشان به کار خواهد آمد.

دانشجویان می‌توانند در کلاس‌های آموزشی «‌کار دستی» و «‌آرایش برای سوپر مادربزرگ» شرکت کنند. این کلاس‌ها جالب و مفید و خیلی شاد هستند.

دانشگاه «قرن نقره‌ای» چندی پیش در شهر «کورسک» واقع در جنوب – غرب روسیه، گشایش یافت.

فارغ التحصیلان آن در مراسم باشکوهی مدرک پایان تحصیل را در ماه مه سال 2014 میلادی، دریافت کردند. آنها تحصیلات خود را در دانشکده های «سبک سالم زندگی»، «دانش حقوقی و اقتصادی» و «دزاین باغ»، «فرهنگ معنوی و هنر» و «دانش کامپیوتری» به پایان رساندند. افراد مسن پس از 50-40 و حتی 60 سال از دریافت تحصیلات تخصصی خیلی خوشحال هستند، آنها شغل جدید و دوستان جدید دارند. آنها در لباس‌های زیبا و کت و شلوار شیک، دوباره احساسات فراموش شده، دوران جوانی را تجربه می‌کنند.

بر اساس پایگاه خبری روسیه، بیش از 50 دانشگاه سالمندان در روسیه فعال هستند؛ مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها حرفه‌های جدید را یاد می‌گیرند و در کنفرانس‌ها و میزگردها شرکت می‌کنند و به سخنرانی‌ها گوش می‌کنند. با هم به تئاتر و سفر می‌روند و همراه یکدیگر استراحت می‌کنند. دانشگاه نه فقط دانش جدید را به آنها هدیه می‌کند بلکه آنها را از تنها بودن خلاص کرده و به آنها کمک می‌‌کند دوستان و همفکران و هر از گاهی عشق جدیدی پیدا کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها