امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143543
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط  عمومی و امور بین‌الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط  عمومی و امور بین‌الملل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌ آموزان، هشتمین دوره جشنواره فرهنگی ـ هنری هشتمین خورشید ولایت یکی از بزرگترین رویداد فرهنگی ـ هنری دانش‌آموزی در حوزه سیره رضوی است که با موضوع امام رضا(ع)، معرفت، زیارت در دهه کرامت برگزار می‌شود.

جشنواره هشتمین خورشید ولایت مجموعه‌ای از مسابقات فرهنگی و هنری است که برای هشتمین سال پیاپی توسط بنیاد فرهنگی آستان قدس رضوی و با همکاری اداره کل روابط‌عمومی آستان قدس رضوی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ‌برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد زمینه برای ارتباط هرچه بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان با فضایل معنوی امام رضا (ع)، تقویت باورهای دینی و مذهبی کودکان، نوجوانان و جوانان دانش‌آموز، معرفی و بازشناسی شخصیت و ویژگی‌ها و فضائل اخلاقی امام رضا(ع)، پرداختن به جلوه‌های زیبای زیارت و توصیف حالات معنوی نوجوانان و جوانان و جلوه آن درآثار فرهنگی و هنری تولید آثار فاخر در عرصه فرهنگی و هنری در سطح کودکان، نوجوانان و جوانان و ایجاد روحیه شادی و نشاط از طریق فضای رقابتی است.

جشنواره‌ "هشتمین خورشید ولایت" ویژه دانش‌آموزان سراسر کشور و فارسی زبانان خارج از کشور در 4 دوره تحصیلی، دوره سه ساله اول ابتدایی، دوره ساله دوم ابتدایی، دوره 3 ساله متوسطه اول، دوره 3 ساله متوسطه دوم برگزار می‌‌شود.

این جشنواره جهت دانش‌آموزان داخل کشور در دوره ابتدایی فقط در رشته‌های دلنوشته، نقاشی و خوشنویسی (خط تحریری) و در دوره‌های متوسطه در تمام رشته‌ها( شامل دلنوشته، نقاشی، خوشنویسی، داستان کوتاه، شعر، عکاسی و فیلم کوتاه، وبلاگ و سرود) برگزار می‌‌شود و فارسی زبانان خارج از کشور در تمام مقاطع تحصیلی می‌توانند با ارسال آثار در رشته‌های شعر و دلنوشته و قصه و وبلاگ در جشنواره شرکت کنند.

لازم به ذکر است علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را تا تاریخ 29 اسفند93 به دبیرخانه این جشنواره به آدرس الکترونیکیkhorshid@aqr.ir  ارسال نمایند و مراسم تجلیل و اختتامیه این جشنواره در دهه کرامت تابستان 94برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار