امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143547
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر صابری زفرقندی در تبیین اهداف پنجمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه، گفت: بازشناسی و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر صابری زفرقندی در تبیین اهداف پنجمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه، گفت: بازشناسی و گفتمان علمی درباره اهمیت رسالت همگانی و نقش دستگاه‌های دولتی و خصوصی به ویژه رسانه‌های ارتباط جمعی در این زمینه از اهداف اصلی برگزاری این همایش است.

وی افزود:‌ کرسی یونسکو در آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و انجمن‌های علمی کشوری از جمله انجمن علمی روانپزشکان ایران، انجمن علمی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، انجمن علمی جامعه شناسی ایران، مرکز تحقیقات روانپزشکی، مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال 1389 سلسله همایش‌های سالانه‌ای را با عنوان سلامت روان و رسانه برگزار کرده است، هدف اصلی این همایش‌ها تبیین نقش رسانه‌ها در جهت کمک به ارتقا سلامت روان جامعه است که نشست سال جاری با عنوان «سلامت روان و رسالت همگانی» نامگذاری شده است.

صابری زفرقندی یادآور شد: کمیته علمی این همایش‌ها افراد صاحب نام و برجسته کشوری که در حوزه های ارتباطات، روانپزشکی و روان شناسی، جامعه شناسی، آموزش بهداشت و بهداشت روان شناخته شده هستند و هر سال با توجه به نیاز کشور به یکی از ابعاد مغفول مانده سلامت روان که رسانه‌ها می‌توانند در  پیشبرد آن نقش ایفا کنند پرداخته می‌شود.

وی گفت: سلامت روان در کنار سلامت جسمی و اجتماعی بخشی مهم سلامت را تشکیل می‌دهد و بر اساس  نظر کارشناسی سلامت جسمی بدون سلامت روان مفهومی ندارد.

دبیر علمی پنجمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه تصریح کرد: متاسفانه توجه ناکافی به مقوله سلامت روان در جهان باعث افزایش خشونت، گسترش اعتیاد، نابسامانی‌ها و انحرافات جنسی به عنوان بخشی از معضلات عظیم بهداشتی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد، تمام مسئولان و دستگاه های تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در کشور و به ویژه نظام سلامت  به نقش و رسالت خود در جهت کمک به ارتقا و گسترش سلامت روان واقف شده، تمام همت و توان بالقوه و بالفعل خود را در این زمینه به کار بندند.

 صابری زفرقندی تصریح کرد: هرچند نقش رسانه‌ها اعم از تصویری، مکتوب، فیلم و به خصوص صدا و سیما در این زمینه بسیار حیاتی است، اما متاسفانه تاکنون تا حدود زیادی بحث سلامت روان از سوی این رسانه مورد غفلت قرار گرفته است. خصوصاً نقشی که بسیاری از رسانه‌ها ناخواسته در جهت تخریب آرامش روانی جامعه بازی می‌کنند.

 وی گفت: انتظار داریم که برگزاری این نشست‌ها فرصتی را فراهم کند تا اصحاب رسانه بتوانند به بازشناسی نقش موثر خود و اقدام مناسب در ایجاد و تحکیم زمینه‌های حفظ و ارتقای سلامت روان جامعه همت کنند.

پنجمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه سه شنبه ۵ اسفند در بیمارستان روزبه برگزار می شود.

 علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این همایش می‌توانند به نشانی اینترنتی ir.unesco.tums.ac مراجعه کرده یا با تلفن 66938545  تماس بگیرند.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها