امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143552
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنا به دعوت سفارت ایران در مسکو مسئولان شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه «

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بنا به دعوت سفارت ایران در مسکو مسئولان شرکت‌های ایرانی حاضر در نمایشگاه « اینترپلاستیکا» روز گذشته در نشستی در محل سفارت ایران شرکت کردند.

در این جلسه مسئولان شرکت‌های ایرانی که عمدتاً از شرکت‌های به نام در حوزه صادرات محصولات پتروشیمی بودند، هر یک ارزیابی مثبت خود را از نمایشگاه مزبور و شرایط بازار روسیه در زمینه صادرات محصولات پتروشیمی کشور ارائه و دیدگاه‌های خود را در مورد ارتقاء بیشتر روابط تجاری با روسیه مطرح کردند.

شرکت کنندگان معتقد بودند که شرایط بازار روسیه برای صدور محصولات پتروشیمی کشورمان بسیار مساعد است و باید در جهت شناسایی توانمندی‌های ایران در روسیه تلاش بیشتری شود تا این حضور با موفقیت بیشتری توام شود.

در ادامه سنایی سفیر ایران در مسکو ضمن بیان وضعیت جاری و روند روبه رشد روابط ایران و روسیه در تمام ابعاد، اظهار داشت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو ارتقاء روابط اقتصادی – تجاری با روسیه را همانند توسعه روابط سیاسی و فرهنگی با این کشور بسیار با اهمیت می‌داند.

سفیر کشورمان در روسیه اظهار داشت: دولت آقای روحانی نیز توجه ویژه‌ای به توسعه روابط با روسیه دارد و سفارت نیز تمام تلاش خود را در جهت ارتقاء توان شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار روسیه به کار برده و خواهد برد. در این راستا با اقدامات و پیگیری‌های بسیار موفق شدیم در سال 2014 از روند نزولی در حجم روابط تجاری دو کشور جلوگیری کنیم که این حرکت نوید خوبی برای ارتقاء روابط در سال‌های آتی است.

وی همچنین در خاتمه اقدام انجام شده و یا در دست اقدام سفارت جهت حضور قویتر شرکت‌های ایرانی در بازار روسیه و نیز انتقال دانش فنی این کشور به ایران و همچنین اقدامات سفارت در امر تسهیلات در اخذ روادید تجار و نیز حل مسائل بانکی و مالی آنان را بیان کرد.

در این نمایشگاه 8 شرکت ایرانی (متشکل از 32 نفر) به نام‌های آریاسان تجارت- پلی نار- پلی پروپیلن جم – پتروشیمی جم- پتروشیمی تبریز- پتروشیمی قاعد بصیر- شرکت سیرجان گستر- پویا پلیمر، در چهار غرفه به طور گسترده به معرفی محصولات و توانمندی‌های خود در امر صادرات محصولات پتروشیمی پرداختند.

توانمندی‌های عرضه شده در خصوص صادرات موادی نظیر پلی پروپیلن- رزین – پلاستیک- پلی‌اتیلن – پلی استایلن- بوتادی ان- ای و بی اف بود.

در طول این نمایشگاه شرکت‌های مزبور موفق شدند 16 یادداشت تفاهم همکاری منعقد کنند.

شرکت‌های مزبور ضمن اظهار رضایت کامل از حضور خود در نمایشگاه معتقد بودند که این نمایشگاه توانست در معرفی محصولات پتروشیمی ایران و شناخت توانمندی‌های کشورمان در زمینه پتروشیمی نقش موثری ایفا کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها