امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143555
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «محی‌الدین کبیری» رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان این مطلب را در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، «محی‌الدین کبیری» رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان این مطلب را در دیدار رهبران احزاب سیاسی این کشور با جوانان تاجیک بیان کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: دستور رئیس جمهور تاجیکستان در خصوص رعایت قانون و برگزاری انتخابات شفاف و دموکراتیک، بی‌اعتمادی در روند انتخابات را از بین خواهد برد، در غیر این صورت مشکلات جدیدی بر وضع فعلی کشور افزوده خواهد شد.

کبیری با بیان اینکه اعمال فشارهای متعدد بر حزب نهضت اسلامی مغایر با منافع ملی می‌باشد، خاطرنشان کرد: احزاب سیاسی و سیاست‌مداران نقش پزشکان را دارند و موظف به تعیین نوع بیماری جامعه خود می‌باشند و چنانچه تشخیص درست صورت نگیرد، به هیچ وجه از میزان مشکلات کم نخواهد شد.

رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان گفت: در این کشور امید به انتخابات و فرآیندهای سیاسی کاهش یافته که معضل جدی برای آینده جامعه می‌باشد. بنابراین بازگرداندن امید به جامعه و بخصوص نسل جوان وظیفه احزاب سیاسی، دولت و رئیس جمهور می‌باشد.

کبیری با اشاره به شعار انتخاباتی حزب خود که «ما برای تاجیکستان و تاجیکستان برای ما» است، تصریح کرد: تمام برنامه و پیام اصلی ما به انتخاب‌کتتدگان در این شعار انتخاباتی گنجانده شده زیرا تاجیکستان را از خود دانستن و  تلاش هر  نفر از اعضا حزب نهضت و تمام اتباع کشور لازمه پیشرفت کشور می‌باشد. اما در مقابل این اطیمنان نیز باید وجود داشته باشد که تاجیکستان با تمام ذخایر و دارایی‌هایش متعلق به یک گروه و یا حزب خاصی نیست. اگر چنین اطمینانی در جوانان ایجاد شود، امید جوانان برای کار و زندگی در این کشور بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به وجود مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی و عدم توان دولت تاجیکستان برای گفتن پاسخ مثبت به نیازهای جامعه کشور، گفت: اگر دولت در بعد اقتصادی شرایط مناسبی را نمی‌تواند فراهم کند پس با واگذاری آزادی و حقوق بیشتر می‌تواند به ایجاد نوعی از توازن در جامعه دست پیدا کند.

رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان کشورش را تاثیرپذیر از تحولات بین‌المللی توصیف کرد و افزود: همسایگی با افغانستان، رشد اقدامات افراطی و تروریستی، تحولات اوکراین بر فضای تاجیکستان و منطقه تاثیرگذار می‌باشد که با توجه به مسائل و مشکلات داخلی و بخصوص اقتصادی و احتمال بازگشت بخشی از مهاجران کاری از روسیه، فضا برای رشد عقاید تروریستی و افراطی در میان جوانان مساعد خواهد شد.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار