امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143556
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تروریستی «النصره» و ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درگیری‌های اخیر میان گروه‌های تروریستی «النصره» و «حزم» محصول امروز و دیروز نیست، بلکه بخشی از تلاش النصره برای از بین بردن تروریست‌های موسوم به «معارضان میانه‌رو» و تثبیت «معادله جهادی» در شمال سوریه است. شاخص‌ها نشان می دهد که گروه‌های تروریستی «حرکة أحرار الشام» و«الجبهة الشامیّة» از این درگیری‌ها بیشترین سود را می‌برند.

روزنامه «الأخبار» لبنان با اشاره به درگیری میان گروه‌های تروریستی حاضر در شمال سوریه، نوشت: گروهک حزم قصد دارد با موشک‌های «تاو»ی که در اختیار دارد به گروهک تکفیری الجبهه الشامیه بپیوندد تا بتواند در برابر جبهه النصره بایستد و به ادعای خودش، جنگ «علیه مفسدین» را ادامه دهد. الشامیه نیز با صدور اعلامیه‌ای تأکید کرد که گروهک حزم به این گروهک پیوسته است.

به گزارش این روزنامه، ظاهرا این تغییر، معانی بسیاری را در خود دارد و صف‌بندی جدیدی را نشان می دهد که به سود ترکیه است و شاید به مقدمه‌ای برای جنگ علیه «النصره» تبدیل شود؛ جنگی که مشابه آن را یک سال پیش علیه «داعش» دیدیم. این جنگ احتمالی شمال سوریه را در برابر دو گزینه قرار می‌دهد: تثبیت معادله جهادی علنی که جبهه النصره نماینده آن است و یا معادله جهادی پوشیده‌ای که احرار الشام و همدستان این گروهک نماینده آن هستند.

بنا بر این گزارش، النصره دومین مرحله «پاکسازی میانه‌روهای غرب» را آغاز کرده است و جنگ اخیر این گروهک با حزم در ریف‌های ادلب و حلب نمونه‌ای از این جنگ‌هاست. این در حالی است که گروهک حزم در حال حاضر از سوی آمریکا بیشترین کمک را دریافت می‌کند. فرماندهان این گروهک از جمله افرادی هستند که پیش از تشکییل ائتلاف نمایشی علیه داعش، در ترکیه با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا دیدار کردند.

الأخبار در پایان تصریح کرد، در میان هیاهوی جنگ کنونی برخی از شاخص‌ها نشان می‌دهد که ترکیه در این درگیری‌ها نقش پنهانی دارد. همچنین دو گروه از گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه ( احرار الشام و الجبهه الشامیه) بیشترین سود را از درگیری میان گروه‌های تروریستی حزم و النصره می‌برد.

انتهای پیام/ص

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها