امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143562
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، به منظور بررسی مسائل مربوطه چندی قبل «چارلز هندری» فرستاده ویژه نخست‌

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، به منظور بررسی مسائل مربوطه چندی قبل «چارلز هندری» فرستاده ویژه نخست‌ وزیر انگلیس در امور تجاری با آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان از «آستانه» بازدید کرد.

بنا به نوشته نشریه «فوربس قزاقستان»، سازمان دولتی تامین مالی صادرات انگلیس برای شرکت‌های فعال در زمینه صادرات کالا و ارائه خدمات این کشور تسهیلاتی را مد نظر گرفته است.

به منظور اعطای اعتبارات مربوطه و تامین مالی صادرات 8 میلیارد لیره استرلینگ در نظر گرفته شده که بنابه گفته چارلز هندری بخش مهمی از آن می‌تواند در اختیار قزاقستان قرار داده شود.

طبق اعلام سفارت انگلیس در آستانه، بیش از 100 شرکت این کشور برای حضور در برنامه5 ساله دوم صنعتی‌سازی قزاقستان اعلام آمادگی کرده‌اند.

بر اساس اطلاع این منبع، بخش نفت و گاز یکی از زمینه‌های مهم برای همکاری‌های 2 کشور خواهد بود.

فرستاده ویژه نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرده که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه در سطح همکاری‌های کشورش  با قزاقستان هیچ گونه تاثیر منفی نخواهد داشت.

به گفته وی، حتی برخی از شرکت‌های انگلیسی فعال در قزاقستان با استفاده از امتیازات اتحادیه گمرکی امکان ورود به بازارهای روسیه بدون سرمایه‌گذاری مستقیم به اقتصاد روسیه را بدست آورده‌اند.

انگلیس نسبت به سرمایه‌گذاری در بخش‌های غیرنفتی نیز علاقه‌مندی  خود را اعلام کرده است، از جمله انجمن توسعه فنی و حرفی‌ای بخش (بازار) آموزش و شرکت «پیرسون» این کشور با سازمان قزاقی «کاسیپ‌کور» در مورد ایجاد 2مدرسه در آستانه و «آلماتی» قرارداد به امضا رساند.  انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها