امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143566
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،بنابر اعلام وزیر دفاع اوکراین در 24 ساعت گذشته و در پی درگیری‌ها در مناطق شرقی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،بنابر اعلام وزیر دفاع اوکراین در 24 ساعت گذشته و در پی درگیری‌ها در مناطق شرقی این کشور، 15 نظامی اوکراینی کشته و 30 تن زخمی شده‌اند.

مناطق شرق و جنوب شرق اوکراین، که ساکنانی عمدتا روس‌تبار دارند، از اسفند ماه سال گذشته (1392) در پی سقوط دولت مرکزی اوکراین تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب صحنه درگیری میان استقلال‌طلبان و نیروهای امنیتی بوده است.

در اوایل ماه سپتامبر (اواخر شهریور) با میانجی مستقیم سازمان امنیت و همکاری اروپا مقامات کی‌یف و جمهوری‌های خودخوانده مردمی دونتسک و لوهانسک (در شرق اوکراین) در مینسک، پایتخت بلاروس توافقنامه صلحی را امضاء کردند که بر اساس آن رژیم آتش‌بس در مناطق درگیری برقرار شد، ولی تا به امروز طرفین بارها یکدیگر را به نقض این رژیم متهم کردند.

مذاکرات حل و فصل مناقشه در شرق اوکراین، تحت عنوان «گروه تماس» چندین دور برگزار شده، ولی تاکنون نتیجه مشخصی برای پایان دادن به این درگیری‌ها نداشته است.

بر اساس آخرین گزارش سازمان ملل، در جریان این درگیری‌های خونین، تعداد قربانیان مناقشه نظامی در شرق اوکراین از اول ماه آوریل سال 2014 (فروردین ماه گذشته) به بیش از 4800 نفر رسیده است.

انتهای‌پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار