امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143568
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی پیروزی چپ‌گرایان در یونان، هزاران تن از مردم اسپانیا امروز (شنبه) با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی پیروزی چپ‌گرایان در یونان، هزاران تن از مردم اسپانیا امروز (شنبه) با تجمع در مادرید پایتخت این کشور، به سیاست‌های ریاضتی دولت اعتراض کردند. این تظاهرات را حزب چپ‌گرای «پودموس» که گرایش‌های مخالف دولت دارد ترتیب داده بود.
بنابر گزارش پایگاه خبری «اسپوتنیک» هم‌اکنون هزاران نفر در میدان «سیبلز» در مادرید تجمع کرده‌اند تا به دولت «ماریانو راخوی» نخست‌وزیراسپانیا نشان دهند که از سیاست‌های ریاضت اقتصادی خسته شده‌اند. رسانه‌های محلی اعلام کردند که بیش از 260 اتوبوس از مناطق مختلف کشور بیش از 10 هزار نفر را به این منطقه آورده‌اند.
«پابلو ایگلسیاس» رهبر این حزب گفته است که هدف از این تظاهرات اعتراض و یا مطرح کردن درخواستی از دولت نیست. این در حالی است که رسانه‌ها گزارش می‌دهند که پس از پیروزی حزب ضدریاضتی «سیزیرا» در یونان، ایگلسیس به راخوی گفته است که شمارش معکوس را برای بازگشت شرایط به قبل آغاز کند.
بنابر اعلام این حزب همانطور که یونان به برنامه‌های ریاضتی نه گفت، این اتفاق می تواند در اسپانیا هم تکرار شود.
حزب سیزیرا یونان در انتخابات یکشنبه گذشته با به دست آوردن 36.34 درصد آرا موفق شد رقیب سرسخت خود را شکست دهد. این حزب قصد دارد برنامه‌های ریاضتی را که اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول که ارزش آن 268 میلیارد دلار است را مورد بازبینی و بحث مجدد قرار دهد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها