امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143570
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در نشست خبری پس از حمله تروریستی در صحرای سینا که منجر ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در نشست خبری پس از حمله تروریستی در صحرای سینا که منجر به کشته شدن 45 نفر شد، از تصمیم قاهره برای تشکیل فرماندهی امنیتی واحد برای شرق کانال سوئز خبر داد.

رئیس جمهور مصر امروز پس از شرکت در نشست شورای عالی نیروهای مسلح این تصمیم را اعلام کرد و گفت: دفتر فرماندهی مرکزی شرق کانال سوئز برای مبارزه با تروریست‌ها در صحرای سینا تشکیل می‌شود .

السیسی در ادامه افزود: ریاست فرماندهی شرق کانال سوئز را سرلشکر «اسامة عسکر» بر عهده دارد.

وی بدون نام بردن از نام آمریکا در روند گسترش تروریسم در منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: برخی کشورهای از مبارزه با تروریسم در عراق و افغانستان دست برداشتد، اما ما این کار را نخواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: ما سینا را هرگز ترک نکردیم و آن را به دست کسی غیر از خود مصری‌ها نمی‌سپاریم.

رئیس جمهور مصر گفت: کسانی که دست به اقدامات تروریستی زدند مصری‌ها را در برابر دو گزینه قرار دادند یا اینکه آنها(تروریست‌ها) را به محاکمه خواهیم کشاند و بر آنها پیروز خواهیم شد یا اینکه کشته خواهیم شد و من آماده مرگ هستم .

السیسی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از رهبران اخوان المسلمین مصر وی را تهدید کرده که برای مقابله با ارتش مصر از نیروهای شبه نظامی بهره خواهد گرفت، تاکید کرد که ارتش و پلیس آماده دفاع از کشور و منطقه هستند.

وی در ادامه این نشست خبری که اولین نشست خبری السیسی پس از حمله دو روز قبل تروریستی به نیروهای مصری در سینا بود، ابراز داشت نبرد با تروریسم نبردی مستمر و دشوار است.

رئیس جمهور مصر در ادامه با بیان اینکه ما آماده‌ایم برای ساختن مصر گرسنگی بکشیم ، تصریح کرد که ما جلوی کسانی که از تروریسم حمایت می‌کنند را خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه کشورش بر تروریست‌ها پیروز می‌شود و از این بحران عبور خواهد کرد، ابراز داشت که سرلشگر اسامه عسگر به عنوان فرمانده نظامی منطقه سینا تعیین شده است.

وی گفت: ما به آنچه ملت مصر تعیین کرده است پایبند هستیم و اجازه نخواهیم داد افراد تندرو صحرای سینا را ناامن کنند.

رئیس جمهور مصر ادامه داد: مبارزه ما با تروریست‌ها مبارزه اراده ارتش و پلیس مصر است و سرنوشت این نبرد را با پیروزی رقم خواهیم زد.

روز گذشته نیز رئیس جمهور مصر با اشاره به حمله دو روز قبل افراد مسلح به نظامیان این کشور در صحرای سینا، این اقدام را به مثابه اعلام جنگ به کشورش دانست.

حملات مرگبار تروریستی در شمال استان سیناء در شمال مصر، که روز پنجشنبه علیه ارتش مصر انجام شد، دست‌کم 45 کشته و 74 زخمی بر جای گذاشت.

گروهک تروریستی «انصار بیت‌ المقدس» که اخیرا با گروهک تروریستی «داعش» بیعت کرده و نام خود را به «ولایت سیناء» تغییر داده است، هجوم‌های روز پنجشنبه به برخی مراکز ارتش در شمال سینا را بر عهده گرفت. پیش از این نیز این گروهک حملات به ارتش و پلیس مصر را پس از برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر، بر عهده گرفته بود.

پس از این بود که رسانه‌های مصری خبر دادند که ارتش این کشور برای مقابله با افراد مسلح در صحرای سینا در نظر دارد بزرگترین عملیات نظامی در این منطقه را به اجرا در‌آورد.
انتهای پیام/ح
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها