امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143579
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آستانه سی و ششمین فجر انقلاب اسلامی، سمینار بزرگداشت دستاورهای انقلاب اسلامی امروز ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آستانه سی و ششمین فجر انقلاب اسلامی، سمینار بزرگداشت دستاورهای انقلاب اسلامی امروز (شنبه) با حضور جمع کثیری از دانشجویان، اساتید دانشگاه و علما و اندیشمندان مسلمان و مسیحی در دارالسلام پایتخت تانزانیا برگزار شد.

در این مراسم که با همکاری سفارت و مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا برگزار شد، مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی با تبریک سالگرد انقلاب اسلامی ایران، ضمن برشمردن اصول سیاست خارجی دولت یازدهم و دستاوردهای آن در یک سال و نیم گذشته، تحلیلی از روند تحولات خاورمیانه و نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در تقابل با عوامل ناامنی در این منطقه منجمله تقابل با جنگ طلبی‌ها در سوریه و مبارزه با گروه‌های تروریستی تکفیری در کل منطقه ارائه کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود پیشرفت‌ها و دستاورهای علمی ایران پس از انقلاب اسلامی را برای حاضران تشریح کرد.

درادامه سمینار دکتر خطیب از شیعیان تانزانیا ضمن بیان خاطراتی از همراهی با امام خمینی (ره) در فرانسه، پیرامون تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر جهان اسلام سخنرانی کرد.

شیخ باصالح از علمای اهل سنت تانزانیا دیگر سخنران این سمینار بود که به نقش انقلاب اسلامی در احیای ارزش‌های اسلامی و انقلابی در جوامع اسلامی و نیز در بین ملل مستضعف و مستقل اشاره کرد.

کایوکا استاد دانشگاه دارالسلام نیز در این سمینار به پیشینه تاریخی حضور ایرانیان در تانزانیا و نقش ایرانیان در توسعه تمدن شرق آفریقا و همچنین روابط دو کشور پرداخت.

پروفسور نیهانجو مدیر مرکز مطالعات استراژیک تانزانیا آخرین سخنران این سمینار بود که تحلیلی پیرامون پدیده انقلاب اسلامی و ایجاد وحدت ایدئولوژی در روند انقلاب اسلامی و نقش رهبری امام خمینی (ره) در این انقلاب و نیز بیداری و بسیج ملل مسلمان و مستضعف علیه ظلم و بی عدالتی در جهان ارائه داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها