امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143588
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفت‌وگو با ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفت‌وگو با المیادین گفت: برخی تلاش دارند تا حماس و گردان‌های عزالدین قسام را به مسائل داخلی مصر وارد کنند.

وی با محکوم کردن حکم دادگاه قاهره علیه گردان‌های قسام، اظهار داشت: حکم دادگاه جنایی قاهره را به شدت محکوم می‌کنیم که یک اقدام سیاسی است و به سود اسرائیل است.

دادگاه بررسی امور اضطراری قاهره که پیش از این دادخواستی مبنی بر قرار دادن جنبش حماس در فهرست گروه‌های تروریستی مصر را رد کرده بود روز گذشته با صدور حکمی گردان‌های «عز الدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس را در فهرست گرو‌ه‌های تروریستی قرار داد.

ابوزهری با اشاره به اینکه حماس نمی‌خواهد مسیر ارتباطی با مصر را متوقف کند، تصریح کرد که که اکنون تماسی میان دولت حماس در غزه و دولت قاهره وجود ندارد ولی کانال‌های ارتباطی از طریق دستگاه اطلاعاتی مصر هنوز برقرار هستند.

برخی منابع نزدیک به حماس گفته‌اند که پس از قرار گرفتن شاخه نظامی این گروه در لیست گروه‌های تروریستی دولت مصر، دیگر قاهره را به عنوان میانجی در مذاکرات با صهیونیست‌ها قبول ندارند.

سخنگوی حماس با ابراز امیدواری برای بازگشت حکم دادگاه مصر علیه عزالدین قسام تاکید کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین هرگونه تلاش برای وارد کردن حماس به مسائل داخلی مصر را محکوم می‌کنیم.

دولت مصر تلاش دارد تا حماس را به دست داشتن در حملات تروریستی علیه ارتش مصر متهم کند؛ حملاتی که در روز پنجشنبه گذشته علیه ارتش مصر انجام شد و دست‌کم 45 کشته و 74 زخمی بر جای گذاشت.

گروهک تروریستی انصار بیت المقدس که بعد از اعلام وفاداری به «ابوبکر بغدادی» سرکرده داعش نام خود را به «ولایت سینا» تغییر داده مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفت.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها