امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143591
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری راشاتودی، ده‌ها هزار شهروند اسپانیایی دیروز شنبه با قبول ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری راشاتودی، ده‌ها هزار شهروند اسپانیایی دیروز شنبه با قبول دعوت رهبر حزب & laquo;پودموس» در مرکز شهر مادرید گرد هم آمدند و حمایت خود را از این حزب نوپا و مخالف ریاضت اقتصادی نشان دادند.(+)


«پودموس» یعنی «ما می‌توانیم» و نام حزبی است چپ‌گرا که تنها یک سال از تشکیلش می‌گذرد ولی در همین مدت زمان کوتاه عمر سیاسی، توانسته با نظر جلب طرفدار، از دو حزب قدیمی و مطرح اسپانیا پیشی بگیرد؛ انتخابات پارلمان و شهرداری‌های اسپانیا هم نزدیک است.اولین پیروزی انتخاباتی و عرض اندام این حزب چند ماه پیش در رسانه‌ها خبرساز شد و آن، موقعی بود که «پودموس» نوپا، 5 کرسی در پارلمان به دست آورد.

در تظاهرات امروز، شعارها بیشتر سمت و سوی «تغییر» در سیاست‌های جاری دولت داشت. «آنتینیو فرناندز» 69 ساله که از راه مستمری بازنشستگی امرار معاش می‌کند هم امروز به میدان مرکزی مادرید آمده بود و به خبرنگار رویترز گفت: «مردم از سیاستمداران به تنگ آمده‌اند، من بعد از مدیریت ضعیف حزب سوسیالیست کارگران در حین بحران اقتصادی و سیاست‌های خشن ریاضتی آنها، اعتقادم را به این حزب از دست دادم.»جمعه بود که حزب «پودموس» اعلام کرد برای انتقال طرفداران خود به پایتخت، 260 دستگاه اتوبوس به چهارگوشه اسپانیا اعزام کرده، صدها طرفدار پایتخت‌نشین حزب هم گفته‌اند که از میهمانان پذیرایی خواهند کرد.
رهبر پودموس در میان تظاهرکنندگان

اوایل فروردین«پابلو ایگلسیاس» رهبر جوان حزب جوان «پودموس» خبر از در راه بودن این تظاهرات داد و گفت که مردم، نه از دولت چیزی خواهند خواست و نه به چیزی اعتراض خواهند کرد؛ «پابلو» گفته بود که مردم خواهدن گفت که «سال 2015، دولت مردم بر سر کار خواهد آمد.»

اسپانیا 6 سال اخیر را در رکود به سر برده ولی اخیراً نشانه‌های بهبود اقتصادی نمایان شد؛ نرخ بیکاری که مورد اعتراض مردم است اما هنوز 23.7 درصد است.

«ماریانو راخوی» نخست‌وزیر فعلی اسپانیا هم با توجه به پدیدار شدن افق ترمیم اقتصادی وعده داده بود که سال 2015، سال پرواز اقتصاد باشد.بسیاری از مردم هنوز اثرات این رشد اقتصادی را نچشیده‌اند و به شعارهای چپ گرایانه پودموس روی آورده‌اند.

فساد دولتی هم مزید بر علت شده و سیل طرفداران حزب جدید را خروشان‌تر کرده است.
در حالی که در 6 ماهه اول سال 2014، 21 هزار اسپانیایی به دلیل عدم توانایی در بازپرداخت وام‌های بانکی، از خانه‌هایشان بیرون انداخته شدند، چندین پرونده کلان فساد مقامات دولتی باعث مخدوش شدن چهره دولت در نزد افکار عمومی شد.

اواسط پاییز سال گذشته بود که که ده‌ها مقام دولتی در طی تحقیقات ضدفساد بازداشت شدند؛ برخی اعضای بلندپایه دولت آقای «راخوی» درمیان بازداشت‌شدگان بودند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها