امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143592
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل از تصمیم اتحادیه آفریقا برای تشکیل نیروی ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل از تصمیم اتحادیه آفریقا برای تشکیل نیروی نظامی مشترک و چند ملیتی برای مقابله با گروه تروریستی بوکوحرام استقبال کرد.

دو روز قبل «نکوسازانا دلامینی زوما» رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا اعلام کرد که یک نیروی چند ملیتی با برآورد نیرویی معادل 7500 نظامی متشکل از کشورهای نیجریه، کامرون، نیجریه و چاد با هدف مقابله با تهدیدات گروه تروریستی بوکوحرام  تشکیل می‌شود.

براساس گزارش پرس‌تی‌وی، این نیروی مشترک که ماموریت آن ابتدا یکسال است، هدایت عملیات‌های نظامی با هدف جلوگیری از گسترش عملیات بوکوحرام و فعالیت دیگر گروههای تروریستی و ریشه‌کنی آنها را برعهده خواهد داشت.

در همین زمینه «جان ماهما» رئیس جمهور غنا هم گفته که در هفته آینده نشستی در پایتخت کامرون برای برای تشکیل ستاد فرماندهی مشترک این نیروها برگزار خواهد شد و غنا به این نیروها اجازه می‌دهد که از خاک این کشور برای مقابله با بوکوحرام استفاده کند.

گروه بوکو حرام در سال 2002 توسط محمد یوسف در مایدوگوری بنیان‌گذاری شد و در سال 2004 به کاما در ایالت یوبه نقل مکان کرد. این گروه در آنجا پایگاهی به نام «افغانستان» بر پا کرده‌است.

طی درگیری‌ها میان بوکوحرام با دولت نیجریه هزاران نفر از مردم این کشور کشته شده‌اند به طوری که تنها در 5 روز در شهر «باگا» واقع در شمال شرقی نیجریه 2 هزار نفر غیرنظامی کشته شدند.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها