امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143595
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 260
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وهفتمین عصرانه ادبی فارس، ساعت 15 امروز به تجلیل از کمال شفیعی، شاعر ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ بیست‌وهفتمین عصرانه ادبی فارس، ساعت 15 امروز به تجلیل از کمال شفیعی، شاعر حوزه کودک و نوجوان می‌پردازد. 

سیدامین جعفری از شعرا و فعالان فرهنگی استان فارس در گفت‌وگوی کوتاهی با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص این شاعر همدانی پرداخت.

وی با بیان اینکه آشنایی اهالی قلم با همدیگر دو نوع آشنایی است. یک نوع آشنایی با آثار است و نوع دیگر هم آشنایی حضوری، گفت: آشنایی من با کمال شفیعی از آثارش شروع شد. او تلاش‌های خوبی در عرصه حوزه ادبیات کودک کرده است. همه ما استان همدان را به عنوان استانی می شناسیم که اهالی شعر و ادبیات کودک یا در آنجا بیشتر از سایر نقاط کشور قلم می‌زنند و فعالیت می کنند یا قلم‌های اولشان را از آنجا به دست گرفته‌اند. کمال شفیعی کسی بوده است که در حوزه کودکان و نوجوانان آثاری زیادی را خلق کرده است.

جعفری با تاکید بر اینکه شفیعی تلاش های خوبی هم در حوزه فعالیت های ادبی و پروش نسل جدید از شاعران کودک در همان استان و سایر استان‌‎های کشور داشته است افزود: اما آنچه در کارنامه شفیعی من را به ستایش وادار می کند و مجبور می کند که او را دوست داشته باشم و به او احترام بگذارم تلاشی بوده است که همزمان با ورودش به عنوان مسئول ادبی استانهای حوزه هنری شروع کرده است. این را مدیون نگاه خوب زنده یاد امیرحسین فردی هستیم که انسانی را با این ویژگی ها آورد و به او میدان داد تا او هم برای دیگران میدان را باز کند.

وی با اشاره به فعالیتهای شفیعی در نشریه سیمرغ افزود: او در این نشریه برای هر 30 استان کشور سهم و بخشی را کنار گذاشته بود و با این کار توانست در معرفی استعدادهای جوان و نوجوان سایر استانها نقش مهمی ایفا کند. هنوز برایم یک مساله است که چرا انتشار این نشریه متوقف شد. امیدوارم یا سیموغ یا چیزی شبیه آن دوباره جایش را باز کند و برعکس همیشه که همه فرصت ها در تهران و یکی دو استان کشور خلاصه می شود، سهمی از استانها در فعالیت های حوزه هنری تجلی یپدا کند.

جعفری در ادامه گفت: شفیعی ابتدا در حوزه شعر بزرگسال خودش را شناخت، مختصات و مولفه های شعر را با تمام وجود  لمس کرد و بعد به این نتیجه رسید که در ادبیات کودک و نوجوان احتیاج به تلاش های بیشتری داریم. به همین علت این رسالت را بر دوش خود احساس کرد و وارد این حوزه شد. از نظر من او در قامت یک شاعر کودک و نوجوان، موفق بوده است و امیدوارم که همچنان به همین مسیر ادامه بدهد. بداند که در شعر کودک و نوجوان باید سهم و فعالیتهای بیشتری داشته باشیم و فرصت های بیشتری برای کودکان امروز و جوانان فردا ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها