امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143597
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 241
ناصر بابا محمدی مدیر انتشارات اسوه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه یکی از طرفداران رادیو ...

ناصر بابا محمدی مدیر انتشارات اسوه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه یکی از طرفداران رادیو کتاب است، با گلایه از طرح ادغام این رادیو با رادیو فرهنگ گفت: من خودم یکی از طرفداران رادیو کتاب بودم و برنامه‌های آن را پیگیری می‌کردم. این رادیو منبع اطلاع رسانی بسیار خوب و در دسترسی بود. علاوه بر آن ما برای معرفی کتاب‌هایمان با این شبکه رادیویی تعامل و همکاری داشتیم.

*ادامه فعالیت رادیو کتاب لازم است

او افزود: به غیر از ما، نشرهای دیگر نیز با رادیو کتاب همکاری می‌کردند و این به نفع ناشران بود. علاوه بر ناشران، گروه‌هایی که ناشر تخصصی نبوده و تنها دوستداران کتاب به شمار می‌رفتند، برنامه‌های رادیو کتاب را پیگیری می‌کردند. از این طریق دسترسی کتاب‌ها برایشان راحت و آسان می‌شد و از آثار جدید ناشران مطلع می‌شدند. به نظر من ادامه فعالیت‌های این شبکه رادیویی لازم است.

*ادامه فعالیت رادیو کتاب به نفع ناشر و کتابخانه‌ها است

 وی ادامه داد: اگر بین صدا و سیما و وزارت ارشاد باشد، می‌توانند سیاست گذاری‌های بهتری در حوزه فرهنگ و نشر داشته باشند. بنابر این اگر کار رادیو کتاب ادامه پیدا کند هم به نفع ناشران خواهد بود و هم کتابخانه‌ها.

مدیر انتشارات اسوه با اشاره به تنوع برنامه‌های رادیو فرهنگ گفت: برنامه‌های رادیو فرهنگ مفید و جذاب است اما چون رادیو کتاب به طور تخصصی به مقوله کتاب می‌پردازد در فضای نشر بسیار تاثیرگذار است. مثلا رادیو کتاب با طرح یک موضوع، به سراغ کتاب‌های منتشر شده در آن زمینه می‌رود و ضمن معرفی به بررسی آن‌ها می‌پردازد. با این کار ناشران می‌توانند بازخوردها و نقص‌های کارشان بفهمند و آن را پیگیری و رفع کنند.

این ناشر اضافه کرد: همان‌طور که از نام رادیو فرهنگ پیدا است، این شبکه رادیویی در سطح گسترده‌تر به حوزه‌های مختلف فرهنگ شامل موسیقی، سینما و تئاتر، ادبیات و نشر، تاریخ و نمایش می‌پردازد. اما به طور اختصاصی به سراغ حوزه کتاب و نشر نمی‌رود.

*ناشران به رادیو کتاب کنند

ناصر بابامحمدی پیشنهاد کرد: یکی از سیاست‌های صدا و سیما کم کردن هزینه‌ها است که فکر می‌کنم با تقابل و نشست بین صدا و سیما و وزارت ارشاد این مشکل حل شود. من صد در صد مخالف تعطیلی رادیو کتاب هستم و در صورت ادغام با رادیو فرهنگ نیز، این رادیو نمی‌تواند مانند سابق فعالیت کند و شکوفا شود. وجود رادیو کتاب برای نشر کشور ضروری است حتی به نظرم ناشران بخشی از هزینه‌های آن را پرداخت کنند تا صدا و سیما آن را به دلیل صرفه جویی هزینه‌ها ادغام نکند. یکی از راهکارها این است که رادیو کتاب برای معرفی کتاب‌ها از ناشران یارانه بگیرد. با این روش ناشران به طور غیر مستقیم به نشر کشور نیز کمک می‌کنند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها