امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143608
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه مظفری رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران طی نشست خبری که امروز در ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، معصومه مظفری رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران طی نشست خبری که امروز در خانه هنرمندان برگزار شد، اظهار داشت: در سال 93 چند حرکت انجام دادیم که می‌توان به بازبینی آئین‌نامه‌ها کمیته‌ها، همکاری با چند جشنواره، دریافت مجوز نگارخانه، مشارکت با باغ‌موزه قصر برای برگزاری دومین سمپوزیوم نقاشی و همچنین تحقیق در رابطه با بی‌ینال‌های داخلی و خارجی بود، اشاره کرد.

* مظفری: در جشنواره هنرهای تجسمی فجر شرکت نمی‌کنیم

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که انجمن هنرمندان نقاش ایران می‌توانستند در آن حضور پیدا کنند، برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر بود؛ در این راستا آقای ملانوروزی در آذر ماه اشاره کرد که «قرار است این جشنواره را به انجمن‌ها بسپاریم و این چیزی است که روی دست ما مانده است». با توجه به اینکه انجمن با هیئت مدیره انجمن نقاشان هماهنگ نبود، در این جشنواره شرکت نکردیم.

مظفری گفت: ما برای شرکت نکردن در جشنواره هنرهای تجسمی فجر چند دلیل داشتیم که یکی از آنها این است که بی‌ینال تهران برای ما مهمتر بوده ضمن این که اگر قرار بود در این جشنواره شرکت کنیم باید زودتر درخواست همکاری می‌دانند نه اینکه یکی دو ماه قبل از برگزاری از ما تقاضای همکاری داشته باشند. از طرفی هم در این جشنواره‌ها هیچ گفت‌وگوی تازه‌ای اتفاق نمی‌افتد و فقط دنبال یک آمار هستند.

وی افزود: به گمانم طی یکی دو ماه اخیر دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد تصمیم به برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر گرفته بود که به دلیل ضیق وقت و همچنین کسری بودجه این کار را به انجمن‌ها سپردند.

* مظفری: ما با اعتبار وزارت ارشاد طرح را ارائه دادیم

وی در ادامه به ارائه طرح بی‌ینال هنرهای معاصر تهران به دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد اشاره کرد و گفت: این انجمن در دوسالانه ششم یکی از موفق‌ترین دوسالانه‌ها را برگزار کرد. بعد از دستیابی به چنین موفقیتی شورای سیاست‌گذاری بر لزوم تحقیق و بررسی وسیع‌تر دوسالانه‌ها مصمم شد؛ لذا اقدام به تحقیق در این رابطه کرد. این تحقیق طی 3 تا 4 ماه آماده شد و حتی این آمادگی را داشتیم که طرح آن را به انجمن‌های دیگر به اشتراک بگذاریم.

مظفری یادآور شد: در این راستا به معاونت هنری وزارت ارشاد اعتبار کردیم و این طرح را ارائه دادیم؛ ضمن اینکه آقای ملانوروزی طی جلساتی همواره بر اعتماد به ما اصرار داشت و می‌گفت: «انجمن و شورای سیاست‌گذاری دوسالانه هر تصمیمی بگیرند، آن را اجرا خواهیم کرد». اما در عمل طی جلسه‌ای که قرار بود برنامه دوسالانه و بودجه آن تعیین شود، وی گفت: «بهتر است انجمن در رشته خود و در ابعاد کوچکتر جشنواره‌هایی را برگزار کند».

وی خاطرنشان کرد: چند روز بعد از این جلسه، آقای ملانوروزی در مراسم گشایش نمایشگاه دوسالانه عکس اعلام کرد، زمان برگزاری دوسالانه به سر آمده و از این پس دوسالانه هنر برگزار خواهد شد. البته ما بر این نظر نیستیم که طرح بی‌ینال هنر که از سوی انجمن هنرمندان نقاش ایران تهیه شده، توسط معاونت هنری وزارت ارشاد کپی شده است؛ قضاوت را به عهده خودشان می‌گذاریم.

* صحی: نمایش آثار هنرمندان کشورمان در مالزی

منیژه صحی از اعضای هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران نیز در این نشست با اشاره به برنامه‌های این انجمن گفت: برپایی نمایشگاه‌های نقاشی با 1100 اثر و همچنین 40 اثر در آبان ماه، برپایی نمایشگاه‌هایی در 3 شهر از استان مازندران و نمایشگاه فصلی از هنر در دی‌ماه از برنامه‌های انجام شده تا کنون بود.

وی با اشاره به برنامه‌های آینده انجمن هنرمندان نقاش گفت: در 20 اسفند ماه فروش سالانه تابلوهای نقاشی را خواهیم داشت که در گالری خانه هنرمندان برگزار خواهد شد؛ این آثار از مبلغ یک میلیون تا 3 میلیون به فروش می‌رسد.

صحی ادامه داد: برنامه‌ریزی کردیم که در نیمه اول خرداد سال آینده نمایشگاهی برپا کنیم ضمن اینکه طی مکاتباتی با مالزی قرار است نمایشگاهی از آثار هنرمندان کشورمان را به مالزی ببریم.

وی با اشاره به انجام فعالیت‌هایی در خارج از کشور، خاطرنشان کرد: ما آن قدر قدرتمند هستیم که بتوانیم به تنهایی بی‌ینال بین‌المللی نیز برگزار کنیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها