امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143623
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نشست بزرگداشت مرحوم «بیوک اصل‌ محمدی» استاد قرآن کریم ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نشست بزرگداشت مرحوم «بیوک اصل‌ محمدی» استاد قرآن کریم بعد‌ از ظهر امروز شنبه 11 بهمن‌ماه 1393 با حضور «سید‌محسن موسوی بلده»، «محمد خواجوی»، «هادی فروزان»، «حبیب مهکام»، «محمد‌حسین سعیدیان»، «جهانبخش فرجی»، «محمد‌حسین سبز‌علی» و «احد اصل محمدی» فرزند استاد در خبرگزاری ایکنا برگزار شد.

«محمد‌حسین سبز‌علی» درباره استاد اصل محمدی گفت: این استاد عزیز همه وقت و زمانش را در جلسه، مسجد و آموزش در مقاطع مختلف گذاشته بود و نگاهی به دنیا نداشت.

«سید‌محسن موسوی بلده» به حضور استاد محمدی اصل در نخستین کاروان اعزامی کشور به حج اشاره کرد و گفت: این استاد عزیز سال 56 به همراه برخی اساتید دیگر برای اعزام گروهی از قاریان به حج مسابقه‌ای برگزار کرد و به همراه آیت‌الله سبحانی این گروه را که اولین گروه قاریان شیعه در حج بودند را مدیریت کرد.

«محمد خواجوی» به بیان خصوصیات اخلاقی استاد اصل محمدی‌ پرداخت و گفت: این استاد عزیز انسان سنگین، متین و بسیار دقیقی بود اما در عین حال بسیار خوش‌مشرب و شوخ بود و انسان خشکی نبود.

«جهانبخش فرجی» با بیان خاطره‌ای از استاد اصل محمدی گفت: در دوران نوجوانی در مسابقه‌ای که در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار می‌شد شرکت کردم و هنگام خواندن از شدت استرس یک خط را جا انداختم. بعد از مسابقه بسیار ناراحت در گوشه‌ای نشسته بودم که استاد اصل محمدی به کنارم آمد و گفت: نگران نباش من به تو قول می‌دهم این آیه‌ای را که جا‌انداختی در قیامت برایت حساب می‌شود.

«محمد‌حسین سعیدیان» به تواضع و ادب این استاد عزیز در برابر قرآن اشاره کرد و گفت: استاد اصل محمدی با وجود سن بالا با احترام بسیار زیاد در جلسات مقابل قرآن می‌نشست و برخی اوقات 4 ساعت دوزانو می‌نشست و به بچه‌ها آموزش می‌داد.

«هادی فروزان» به خاطره‌ای از مرحوم اصل محمدی اشاره کرد و گفت: در پایان یکی از جلسات که در مسجد «المصطفی» برگزار می‌شد استاد اصل محمدی دستش را روی شانه من گذاشت و گفت: من لذت می‌برم وقتی می‌بینم یک جوان در قرائت قرآن تا این سطح بالا رفته است.

«احد اصل محمدی» فرزند مرحوم اصل محمدی با اشاره به نگاه علمی پدرش به تلاوت قرآن گفت: مرحوم پدر در دوران جوانی با حضور در مدرسه آقای مجتهدی علم صرف و نحو را فرا گرفت و در جلساتش یک ساعت اول این علم را تدریس می‌کرد. وی همچنین برای اولین بار کاروان اهالی قرآن را راهی سفر حج کرد.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها