امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143647
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 19
                          ...

                                                    به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم نواخته شدن زنگ «گلبانگ انقلاب» که در دبیرستان دخترانه شاهد حضرت معصومه (س) برگزار شد با تبریک سی و هفتمین بهار انقلاب به دانش‌اموزان، فرهنگیان و ملت ایران اظهار داشت: روز 12 بهمن سال 57 روز بزرگی بود و روزی که امام به عنوان رهبر انقلاب پس از 15 سال تبعید به میهن اسلامی بازگشت و با قدوم ارزشمند خود انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، استقلال و آزادی را به ارمغان آورد.

وی افزود:‌ مدارس در آن سال تعطیل بود و مردم در اعتصاب بودند و در کنار این موضوعات مردم منتظر امام(ره) بودند؛ اقشار مردم قبل از پیروزی انقلاب در تظاهرات مردمی و در صحنه‌های مختلف زمینه‌ساز پیروزی انقلاب شدند.

فانی با تأکید بر اینکه نقش دانش‌آموزان و فرهنگیان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران مثال‌زدنی است، خاطر نشان کرد: قرار بود امام(ره) زودتر از 12 بهمن وارد کشور شود اما رژیم شاه فرودگاه‌ها را بست و روحانیون مبارز کشور در مسجد دانشگاه تهران متحصن شدند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در آن زمان دانشجو و معلم بودم، تصریح کرد: در آن زمان در کنار روحانیون مبارز متحصن حضور داشتم و روز 12 بهمن که امام وارد کشور شد، نور امید، خوشحالی و شعف در استقبال بزرگی در تهران را شاهد بودیم که از یاد نرفتنی است. 

وی افزود: در فاصله دوازدهم تا بیست و دوم بهمن اتفاقات بزرگی رخ داد و صبح روز بیست و دوم بهمن در پادگان عشرت‌آباد که امروز میدان سپاه نام دارد حضور داشتم که بین مردم و نیروهای شاه درگیری بود.

فانی ادامه داد:‌ در تمام این درگیری‌ها که خیلی هم به درازا نمی‌کشید وقتی نیروهای رژیم شاه تسلیم می‌شدند مردم همه را در آغوش می‌گرفتند که رمز پیروزی انقلاب اسلامی و مشی امام(ره) در فتح قلب‌ها بود. 

وی با اشاره به انتشار خبر پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: در ساعت 14 روز 22 بهمن اخبارگو اعلام کرد که اینجا ایران است صدای انقلاب مردم ایران و متوجه شدیم انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسیده است. 

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: این موضوع باعث شد تا مردم جهان با اسلام ناب محمدی(ص) آشنا شوند و اسلام واقعی که متأسفانه با برنامه‌ریزی‌های استکبار و رژیم شاهنشاهی به عقب رفته بود، احیا شود.

به گزارش فارس، فانی با بیان اینکه امام(ره) به گردن همه ما حق دارد، خاطر نشان کرد: امام باعث شد در اقصی نقاط جهان شاهد حرکت‌های اسلامی و استکبار ستیزی باشیم.

وی افزود: امام در یکی از صحبت‌های خود فرمودند، «انقلاب صادر شد» و امروز در سراسر دنیا اسلام ناب محمدی(ص) می‌تواند نیاز تمام مردم را برطرف کند.

فانی با اشاره به وجود برخی جریانات انحرافی مانند داعش تصریح کرد: وجود داعش یک حرکتی است بر علیه جریان مردمی، مبانی و فطری که امام در احیای اسلام داشته است.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش وظیفه خود می‌داند در تبیین اسلام ناب محمدی(ص) و در تربیت فرزندان اسلامی منطبق بر دیدگاه‌ها و راه امام(ره) باشد و امروز رهبری به عنوان خلف صالح امام حضور دارند و نهاد تعلیم و تربیت در این راستا گام‌های مثبتی را برداشته و برمی‌دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اجرای سند تحول در آموزش و پرورش نقشه راهی برای تحقق دیدگاه‌های امام(ره) است، گفت:‌ امیدواریم بتوانیم دنباله‌رو امام(ره) و رهبری باشیم تا بتوانیم از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه در چنین روزی تعدادی از دانش‌آموزان کشورمان نیز شهید شدند، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس هواپیماهای رژیم بعثی عراق مدرسه زینبیه و ثارالله در میانه را بمباران کردند و تعدادی از دانش‌آموزان به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/      

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار