امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 143667
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 15
عباس شعری مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه پتروشیمی‌ها قیمت فعلی 13 سنتی خوراک گاز را ...

عباس شعری مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه پتروشیمی‌ها قیمت فعلی 13 سنتی خوراک گاز را می‌ پردازند و مشکلی ندارد، اظهار داشت: بدهی پتروشیمی‌ها مربوط به گذشته است که چون نقدینگی ندارند آن را نپرداخته‌اند اما به تدریج در حال پرداخت آن هستند.
وی افزود: به عنوان مثال هلدینگ خلیج فارس 40 درصد از بدهی خود بابت خوراک را پرداخته است و به پرداخت آن ادامه می‌دهد به گونه‌ای که هلدینگ خلیج فارس مجموعا 6 هزار و 400 میلیارد تومان بدهی داشته است که 2 هزار و 600 میلیارد تومان آن را پرداخته است.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی تصریح کرد: بقیه پتروشیمی‌ها هم در حال پرداخت تدریجی بدهی خود هستند و چون مدت زیادی این پول را پرداخت نکرده‌اند به صورت یکجا نمی‌توانند آن را پرداخت کنند.

وی کل طلب وزارت نفت از پتروشیمی‌ها بابت خوراک را حدود 12 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش فارس، پیش از این مقامات وزارت نفت دو نوع بدهی جاری و معوق را درباره پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها برشمرده و به شکل غیر رسمی میزان بدهی جاری را 5 میلیارد دلار و بدهی معوق را که دلیل ایجاد آن اختلافات مربوط به زمان اجرای نرخ جدید تسعیر ارز بوده است، 3 میلیارد دلار اعلام کرده بودند.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها